Krátce: Flyerbil, Air Arabia Maroc a Air Austral

11.04.2021 - KrátceIrácká aerolinie Flyerbil rozšiřuje své lety do Německa. Od 5. května bude nově létat z Erbilu do Kolína nad Rýnem. Nová linka bude provozována jednou týdně vždy ve středu. Kolín nad Rýnem bude v pořadí třetí destinací společnosti v Německu. Již dříve aerolinie zahájila pravidelné lety do Düsseldorfu a Mnichova. Lety do Německa jsou nyní zajišťovány Airbusem A320 litevské společnosti GetJet Airlines. Flyerbil zahájily provoz v roce 2018 a v současnosti létají z Erbilu do Dánska, Německa a Nizozemí. V květnu mají být obnoveny pravidelné lety do syrského Damašku.

Boeing 737-700 v barvách Flyerbil na mezinárodním letišti v Erbilu (foto: Flyerbil)

Nízkonákladová společnost Air Arabia Maroc bude od 3. května létat z marockého Nadoru do nizozemského Eindhovenu. Eindhoven bude zcela novým cílem v síti Air Arabia Maroc. Nová linka bude provozována dvakrát týdně vždy v pondělí a v pátek letounem Airbus A320 pro 174 cestujících. Mezi Eindhovenem a Nadorem již nějaký čas létají TUI fly Belgium. Eindhoven bude po Amsterdamu druhou destinací Air Arabia Maroc v Nizozemí.

Letecká společnost Air Austral sídlící na ostrově Reunion bude od 17. června do 12. září 2021 létat z Dzaoudzi do Marseille. Linka bude provozována dvakrát týdně letounem Boeing 787-8 Dreamliner pro 262 cestujících. Dzaoudzi leží na ostrově Mayotte, jež se nachází severozápadně od Madagaskaru v Mosambickém průlivu. Geograficky je součástí Komorských ostrovů, obyvatelé ostrova dříve odmítly začlenění ke státu Komory. Od roku 2011 je ostrov francouzským departmentem, a tedy i součástí EU.

Air Austral - Boeing 787 Dreamliner (foto: Sagaz974/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Témata