Krátce: FlyBe, Yangtze River Express a GOL Linhas Aéreas

19.04.2014 - KrátceBritská regionální aerolinie FlyBe si pronajala od rumunské Carpatair jeden z jejích tři letounů Fokker 100 (YK-FKA). Letadlo bude mít od 1. dubna základnu na letišti v Birminghamu, odkud bude létat na vnitrostátních spojích a linkách do Francie, Německa a Irska. Rumunský dopravce se dostal začátkem letošního roku do finančních problémů a 20. ledna požádal o ochranu před věřiteli. Carpatair následně zredukoval svůj letový řád a v současnosti nabízí jen pravidelné lety z moldavského Kišiněva do Itálie. Od 25. dubna bude společnost také létat z Říma do polského města Lublin.

Yangtze River Express - Boeing 747-400F
Yangtze River Express - Boeing 747-400F (foto: Frank Kovalchek/Wikipedia)

Nákladní dopravce Yangtze River Express požádal čínský úřad civilního letectví CAAC o povolení letů s cestujícími. Společnost tak chce vstoupit na trh osobní přepravy a provozovat linky ze Šanghaje, kde má na mezinárodním letišti Pudong International svou hlavní základnu. Flotila Yangtze River Express se v současnosti skládá z 15 letadel Boeing 737-300F, 1 Boeing 737-400F a 3 Boeing 747-400F.

Největší brazilská nízkonákladová společnost GOL Linhas Aéreas získala od brazilského úřadu civilního letectví ANAC povolení k zahájení letů z Campinas v Sao Paulo na letiště Santos Dumont v Rio de Janeiru. GOL Linhas Aéreas plánuje provozovat na této lince až 12 letů denně. Společnost dále získala oprávnění pro otevření linky ze Sao Paulo-Campinas do Miami. Nové spojení bude provozováno třikrát týdně s mezipřistáním v Santo Domingo v Dominikánské republice. Flotila GOL Linhas Aéreas se skládá výhradně z letadel Boeing 737-700 a Boeing 737-800.

Štítky