Krátce: Finnair, Eastern Airlines a SKY express

15.05.2021 - KrátceSpolečnost Finnair obnoví svou sezónní linku na švédský ostrov Gotland. Od 24. června do 1. srpna bude finský dopravce létat z Helsinek do Visby. Linka bude provozována třikrát týdně letounem ATR 72. Naposledy létal Finnair do Visby v letní sezóně 2019. Obnovení linky je důležité pro cestovní ruch na Gotlandu, obyvatelům ostrova zase linka zpřístupňuje síť Finnairu. Ostrov Gotland, který je největším ostrovem Švédska, leží zhruba 90 kilometrů od švédské pevniny. Na ostrově žije necelých 60 tisíc obyvatel.

Finnair - ATR 72 (foto: Swedavia)

Americká letecká společnost Eastern Airlines odstranila ze svého rezervačního systému novou linku do Sarajeva v Bosně a Hercegovině. Podle původních plánů měla být linka provozována od 28. května do 3. září 2021 letounem Boeing 767-200ER z chicagského letiště O’Hare. Pro Eastern Airlines to měla být první pravidelná linka do Evropy. Pro sarajevské letiště zase první transatlantická linka. Z letového řádu Eastern Airlines také zmizela plánovaná linka z New Yorku-JFK do Anchorage, která měla být rovněž zahájena 28. května.

Eastern Airlines - Boeing 767 (foto: Eastern Airlines)

Řecké aerolinie SKY express rozšiřují svou síť o novou linku z Atén do Bruselu. Od 16. května bude nové spojení provozováno do konce měsíce třikrát týdně letounem Airbus A320neo. Od června je plánováno navýšení na šest letů týdně. Minulý týden SKY express otevřel svou první zahraniční linku do kyperské Larnaky.

SKY express - Airbus A320neo (foto: SKY express)

Témata