Krátce: Europe Airpost, easyJet a Syphax Airlines

20.01.2015 - KrátceVídeňské mezinárodní letiště získá na jaře nového sezónního dopravce. Od 1. května do 7. září bude francouzská společnost Europe Airpost provozovat lety z Toulouse a Bordeaux do Vídně. Obě linky budou v uvedeném období provozovány dvakrát týdně vždy v pondělí a v pátek letouny Boeing 737. Europe Airpost se dosud zaměřoval na přepravu nákladu, poštovních zásilek a charterové lety s cestujícími. Od roku 2013 společnost také provozuje pravidelné linky pro cestující.

Europe Airpost - Boeing 737-300QC (Foto: Javier Bravo Muñoz/Wikipedia Commons - GFDL 1.2)

Nízkonákladová společnost easyJet bude nově létat z Amsterdamu do Tel Avivu. Nová linka bude provozována třikrát týdně vždy v pondělí, ve středu a v sobotu letounem Airbus A320. Spojení z Amsterdamu bude v pořadí již devátou linkou společnosti do Tel Avivu. Dalším dříve oznámeným spojením do Tel Avivu, které easyJet otevře, bude od 30. března linka z pařížského letiště Charlese de Gaulla.

Syphax Airlines - Airbus A330-200 (foto: Syphax Airlines)

Tuniská společnost Syphax Airlines zrušila leasingovou smlouvu na pronájem Airbusu A330-200. Letoun byl od října loňského roku kvůli problémům s motorem několik týdnů odstaven na letišti v Džiddě. Syphax Airlines létaly s A330 od dubna loňského roku na lince z Tunisu do Montreálu. Začátkem prosince společnost oznámila, že linku dočasně na zimní měsíce pozastavuje. V polovině listopadu pozastavila tuniská burza cenných papíru kvůli nesrovnalostem v účetnictví obchodování s akciemi společnosti.

Témata