Krátce: DAT - Danish Air Transport, Binter Canarias a GetJet Airlines

07.07.2022 - KrátceLetecká společnost DAT - Danish Air Transport rozšíří svou flotilu o tři Embraery 195. Jedná se o letouny, jež dříve létaly u dánské společnosti Great Dane Airlines, která vloni na podzim zbankrotovala. DAT - Danish Air Transport v současnosti provozují vnitrostátní linky hned v několika evropských zemích, vedle Dánska také v Norsku, Finsku, Itálii a Německu. Vedle provozování vlastních linek DAT - Danish Air Transport létají se třemi letouny Airbus A320 také pro společnosti Finnair a Corendon Airlines Europe.

Embraery 195 v barvách bývalé společnosti Great Dane Airlines (foto: Great Dane Airlines)

Španělská společnost Binter Canarias zahájila 2. července lety z Las Palma do Florencie. Nová linka je provozována jednou týdně vždy v sobotu letounem Embraer 195-E2 pro 132 cestujících. Florencie je v pořadí třetí destinací této společnosti v Itálii po Benátkách a Turínu.

Zahájení nové linky Binter Canarias do Florencie (foto: Binter Canarias)

Litevská společnost GetJet Airlines koncem června převzala první Boeing 737-800 (registrace LY-UNO). Jedná se o první ze čtyř letadel B737-800, jimiž plánuje aerolinie letos rozšířit flotilu. Letoun je určen pro další letecké dopravce, kteří si jej mohou pronajmout formou ACMI. Tento měsíc zatím podle Flightradar24 létal na linkách Air Malta a TUI Airways.

(foto: GetJet Airlines)

Témata