Krátce: Cyprus Airways, GP Aviation a Sundair

05.05.2021 - KrátceCyprus Airways přidaly do své nabídky novou sezónní linku. Od 27. června do konce října bude společnost nově létat z Larnaky na Maltu. Linka bude provozována dvakrát týdně letounem Airbus A319. Celkový počet destinací, které budou Cyprus Airways létat v letní sezóně, se tak zvýší na 14. Před vypuknutím pandemie koronaviru spojení mezi Kyprem a Maltou zajišťovaly svou linkou Emirates.

Cyprus Airways - Airbus A319 (foto: Cyprus Airways)

Bulharská společnost GP Aviation přidá další linku do Kosova. Nově bude létat od 25. června z německého letiště Münster/Osnabrück do Prištiny. Linka bude provozována dvakrát týdně vždy v pátek a v neděli letounem Boeing 737-400. Zpáteční ceny letenek začínají na 199 eurech. GP Aviation již dříve zahájily lety z Düsseldorfu a Stuttgartu do Prištiny.

Německá letecká společnost Sundair obnovila 1. května své lety z Drážďan do Palma de Mallorcy. Linka je zatím provozována jednou týdně vždy v neděli, od 24. května přidá Sundair druhou rotaci, která bude provozována každé pondělí. O velikonočních svátcích létal z Drážďan na Mallorcu Ryanair. Irský nízkonákladový dopravce plánuje tuto linku obnovit až 2. července.

Obnovení provozu Sundair na letišti v Drážďanech (foto: Dresden Airport)

Témata