Krátce: Carpatair, Wizz Air a Royal Jordanian

14.03.2014 - KrátceRumunská letecká společnost Carpatair bude od 25. dubna létat z Říma-Fiumicino do polského města Lublin. Linka bude provozována dvakrát týdně letounem Fokker 100 pro 100 cestujících. Lublinské letiště tak získá pravidelné spojení s druhým cílem v Itálii po Milánu-Malpense, kam létá od konce února EuroLOT.

Carpatair - Fokker 100 (foto: Fabrizio Berni/Wikipedia)

Wizz Air oznámil zahájení letů z Budapešti do Kutaisi v Gruzii. Nová linka bude provozována od 30. září dvakrát týdně letounem Airbus A320. Ceny jednosměrných letenek začínají na 29,90 eurech. Naopak kvůli situaci na Ukrajině společnost odložila zahájení letů z Budapešti do Doněcku.

Z letního letového řádu Royal Jordanian zmizí několik destinací. Společnost již nepočítá s lety do egyptského Šarm aš-Šajchu a Alexandrie. Od 1. května jordánský dopravce zastaví lety z Ammánu do Milána, kam létá na letiště Malpensa třikrát týdně s A320, a dále také do Colomba, kde jeho letouny A320 nyní přistávají čtyřikrát týdně. Podle prohlášení společnosti poklesl v roce 2013 počet cestujících na těchto linkách, takže je nebylo možné dále ekonomicky provozovat.

Témata