Krátce: AnadoluJet, Azerbaijan Airlines a Air Serbia

04.06.2022 - KrátceTurecké AnadoluJet zahájily 30. května lety z Ankary do Bruselu. Nová linka je zatím provozována jednou týdně letounem Boeing 737-800. Během vrcholu letní sezóny dojde k navýšení na tři lety týdně. AnadoluJet je obchodní značka Turkish Airlines používaná pro lety z Ankary a istanbulského letiště Sabiha Gökçen. Lety na svou licenci zajišťují Turkish Airlines, letouny však létají v livery Anadolujet.

Azerbaijan Airlines obnovily 29. května své pravidelné lety z Baku do Berlína. Linka je provozována dvakrát týdně vždy v úterý a v neděli letounem Airbus A320. Společnost zahájila lety do Berlína v roce 2015. Tehdy lety směřovaly na berlínské letiště Tegel. Po vypuknutí pandemie Covid-19 bylo spojení přerušeno. K pokusu o obnovení letů došlo v létě téhož roku, kvůli vývoji pandemie byly však lety po několika týdnech pozastaveny.

Přivítání posádky Azerbaijan Airlines na letišti v Berlíně (foto: Annika Bauer/Berlin Brandenburg Airport)

Společnost Air Serbia si pronajala od řecké aerolinie Lumiwings jeden Boeing 737-700. Letoun registrace SX-LWC přeletěl 21. května z Volosu do Belehradu. Srbský dopravce jej bude využívat formou ACMI pronájmu po zbytek letní sezóny. Lumiwings byly nuceny vloni na podzim kvůli vývoji pandemie zastavit své pravidelné lety operované z italských letišť. V dalších měsících se soustředila na zajištění charterových letů a případné ACMI pronájmy. Minulý týden společnost oznámila, že od konce září bude opět provozovat pravidelné linky tentokrát z italského města Foggia.

Témata