Krátce: airBaltic, Eurowings a charter do Punta Cana

21.03.2022 - KrátceLotyšská společnost airBaltic bude nově létat z litevského Vilniusu do Hamburku. Nové spojení bude provozováno od 3. května 2022 třikrát týdně letouny Airbus A220-300. V současnosti létá společnost do Hamburku jen ze své hlavní základny v lotyšské Rize. Během letní sezóny bude airBaltic létat celkem do šesti měst v Německu (Berlína, Düsseldorfu, Frankfurtu, Hamburku, Mnichova a Stuttgartu). Novinkou budou od května lety do Frankfurtu a Mnichova z Tampere, kde aerolinie otevře novou základnu.

AirBaltic - Airbus A220-300 (foto: Markus Eigenheer/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Nízkonákladová aerolinie Eurowings rozšíří své lety ze základny v Prištině. Z hlavního města Kosova bude společnost nově od 29. března létat do Bruselu a od 10. dubna 2022 také do Norimberku. Obě linky budou provozovány dvakrát týdně letadly Eurowings Europe.

Odbavovací hala na mezinárodním letišti v Prištině (foto: Prishtina International Airport)

Dnešní charterový let LOT Polish Airlines s klienty cestovní kanceláře Čedok z Prahy do Punta Cana musel odpoledne neplánovaně přistát na letišti Charlese de Gaulla v Paříži. Důvodem byly zdravotní komplikace jednoho z cestujících. Před 16. hodinou Boeing 787 Dreamliner odstartoval z Paříže a pokračoval v letu do Dominikánské republiky.

Témata