AirBaltic expanduje mimo Pobaltí, otevře základnu ve Finsku

14.12.2021 - EvropaLotyšská státní letecká společnost airBaltic dnes oznámila otevření své první základny mimo pobaltské státy. Od května 2022 otevře aerolinie novou základnu v jihofinském městě Tampere, kde bude bázovat jeden letoun Airbus A220-300.

Z Tampere bude airBaltic provozovat nové přímé linky do Osla (od 2. 5. 2022 3x týdně), Kodaně (od 3. května 3x týdně), Frankfurtu (od 2.5. 2022 3x týdně), Mnichova (od 2.5. 2022 3x týdně), Malagy (od 1.5. 2022 2x týdně) a na ostrov Rhodos (od 3.5. 2022 2x týdně). Dosud společnost létala do Tampere jen linku ze své hlavní základny v Rize.

(foto: airBaltic)

Ceny jednosměrných letenek do nových destinací začínají na 49 eurech v tarifu Green, který zahrnuje příruční zavazadlo do osmi kilogramů. Se zapsaným zavazadlem do 23 kilogramů začínají letenky na 99 eurech. Do Malagy a na Rhodos stojí jednosměrné letenky s příručním zavazadlem od 99 eur, se zapsaným od 145 eur. Letenky na všechny nové linky jsou již v prodeji.

„Přímé lety z Tampere do Rigy provozujeme téměř pět let. Naše rozhodnutí otevřít novou základnu v Tampere ukazuje náš silný závazek k tomuto městu. Mnoha finským cestujícím nabídneme pohodlnější a cenově dostupnější možnosti cestování,“ řekl šéf airBaltic Martin Gauss na tiskové konferenci v Tampere.

Otevření nové základny airBaltic znamená pro letiště v Tampere výrazné rozšíření nabídky pravidelných letů a zlepšení leteckého spojení s evropskými městy. V současnosti má letiště linky do Helsinek (Finnair), Stockholmu (SAS) a Londýna-Stanstedu (Ryanair). Sezónní spojení do Malagy pravidelně zajišťuje SAS.

V minulosti se pokoušela rozlétat pravidelné linky z Tampere po Evropě společnost Ryanair. V letní sezóně 2011 létala z Tampere do třinácti destinací (Alicante, Brémy, Edinburgh, Frankfurt-Hahn, Kaunas, Londýn-Stansted, Malaga, Milano-Bergamo, Oslo-Rygge, Pisa, Riga, Řím-Ciampino a Trapani). Kvůli letištním poplatkům začal Ryanair v dalších letech postupně své linky z Tampere redukovat. V letní sezóně 2019 před vypuknutím pandemie pak společnost do Tampere provozovala jen sezónní linku z Budapešti.

Témata