Krátce: Air Vallee, Dream Wind Airlines a Lufthansa

21.09.2018 - KrátceItalský soud v Rimini potvrdil 11. září bankrot letecké společnosti Air Vallée. Ta zahájila svůj provoz v roce 1988 na malém letišti Aosta Valley na severozápadě Itálie. V roce 2010 aerolinie přesunula svou základnu do Rimini, odkud provozovala pravidelné a charterové lety. V roce 2016 italský úřad civilního letectví ENAC odebral společnosti licenci k provozování letecké dopravy. V letošním roce aerolinie plánovala s novým vlastníkem obnovení letů.


V minulosti Air Vallée provozovaly typ Dornier 328JET (foto: Guido Allieri/Wikimedia Commons - GFDL)

Nová ukrajinská letecká společnost Dream Wind Airlines zahájila provoz 9. září letem z Kyjeva do turecké Antalye. Společnost plánuje zajišťovat charterové lety z Kyjeva, Záporoží, Charkova a Oděsy. Nová aerolinie má zatím ve své flotile dva Boeingy 737-300.


Dream Wind Airlines - Boeing 737-300 (zdroj: dreamwind.com.ua)

Německá Lufthansa obnoví své pravidelné lety do indického města Puné, které byly přerušeny letos v červenci. Podle serveru Airliners.de bude linka provozována od 28. října nově letounem Airbus A319. Letoun má mít technické mezipřistání v Baku. Dosud byly lety zajišťovány Boeingem 737-700 švýcarské společnosti Privatair. Jedná se o jediné přímé letecké spojení z Evropy do Puné. Linka je využívaná zejména firemními zákazníky. V Puné se rychle rozvíjí automobilový a IT průmysl.


Lufthansa - Airbus A319 (foto: tjdarmstadt/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Štítky