Krátce: Air Serbia, Andorra Airlines a Alaska Airlines

29.05.2021 - KrátceAir Serbia obnovila ve čtvrtek své lety z Bělehradu do Dubrovníku a Splitu. Tyto populární dovolenkové cíle na adriatickém pobřeží zatím létá dvakrát týdně, přičemž letový řád umožňuje cesujícím strávit u moře prodloužený víkend. V polovině června pak srbský dopravce přidá třetí týdenní rotaci na lince do Splitu.

Andorra Airlines - ATR 72 (foto: Andorra Airlines)

Letecká společnost Andorra Airlines plánuje na 10. června zahájení pravidelného provozu. Tento den by měla být otevřena linka z katalánského letiště Andorra-La Seu d'Urgell do Madridu. Společnost plánuje v brzké době oznámit termín zahájení letů do Palma de Mallorca. Podle španělských serverů se zajímá o lety mezi Andorrou a Mallorkou také společnost Air Nostrum. Andorra Airlines uskutečnily první let 20. dubna, kdy přepravily prezidenta Dominikánské republiky na Ibero-americký summit v Andoře. V současnosti společnost operuje s jedním letounem ATR 72-500, jehož provoz zajišťuje společnost CanaryFly.

Mapa linek společnosti Andorra Airlines (zdroj: Andorra Airlines)

Alaska Airlines ve čtvrtek oznámily rozšíření svých letů do další země. Od 19. listopadu 2021 bude společnost nově létat do středoamerické Belize. Americký dopravce oznámil otevření dvou sezónních linek do Belize City a to z Los Angeles (4x týdně) a ze Seattlu (2x týdně). Obě linky budou obsluhovány letouny Boeing 737-800 do května 2022. Ceny letenek z Los Angeles do Belize City začínají na 199 dolarech, ze Seattlu do Belize City na 249 dolarech.

(zdroj: Alaska Airlines)

Témata