Andorra Airlines uskutečnily první let, přepravily prezidenta z Karibiku

25.04.2021 - Evropa



Po letech příprav se uskutečnil tento týden první let společnosti Andorra Airlines. Letoun ATR 72-500 v úterý 20. dubna přepravil na charterovém letů z Madridu na katalánské letiště Andorra-La Seu d'Urgell delegaci s prezidentem Dominikánské republiky směřující na Ibero-americký summit v Andoře. Ve čtvrtek se pak delegace vrátila letem Andorra Airlines zpět do Madridu.

Kromě charterových letů chce Andorra Airlines provozovat také pravidelné lety. Ty by měly být zahájeny v průběhu května v závislosti na vývoji epidemiologických opatření. Společnost plánuje v pracovních dnech pravidelně létat z letiště Andorra-La Seu d'Urgell do Madridu a o víkendech do Palma de Mallorcy. Ceny letenky by se měla pohybovat okolo 130 eur.

Po zahájení pravidelných letů chtějí Andorra Airlines postupně rozšiřovat svou nabídku o další cíle. Jako další potencionální destinace společnost dříve uváděla Paříž, Brusel, Londýn, Řím, Lisabon a Porto. Z těch dovolenkových je jako další cíl zmiňována Ibiza.

V současnosti létá pro Andorra Airlines jeden letoun ATR 72-500 provozovaný španělskou společností CanaryFly. Postupně se má flotila rozrůst až na čtyři letouny.

Vizualizace letounu ATR 72 v livery Andorra Airlines (foto: Andorra Airlines)

Ve svých plánech sází nová aerolinie také na cestovní kanceláře, kterým chce nabídnout možnost vytvářet balíčky s pobytem v Andoře. Toto knížectví ležící v jednom z pyrenejských průsmyků mezi Španělskem a Francií je atraktivním turistickým cílem. V době před vypuknutím pandemie koronaviru zaznamenala Andorra okolo tří milionů návštěvníků ročně, nicméně převažuje místní cestovní ruch.

Samotná Andorra vzhledem ke své rozloze a horskému terénu nemá vlastní letiště. Zatím země spolehá na letiště Andorra-La Seu d'Urgell, které leží na španělském území 12 kilometrů od hranic Andorry. Nedávno se objevily plány na vybudování letiště přímo na území knížectví v lokalitě Grau Roig nedaleko hranice s Francií. Letiště v nadmořské výšce 1800 metrů by mělo mít 1800 metrů dlouhou dráhu.

Štítky