Krátce: Air Madagascar, Aegean Airlines a Bul Air

09.12.2021 - KrátceLetecká společnost Air Madagascar si od začátku prosince pronajímá pro své dálkové lety z Antananariva do Paříže od Ethiopian Airlines Boeing 787 Dreamliner. Ten nahradil na lince letoun stejného typu, který byl pronajat od španělské aerolinie Air Europa. Air Madagascar přerušil koncem loňského kvůli pandemii Covid-19 všechny své mezinárodní lety. Linku na pařížské letiště Charlese de Gaulla společnost obnovila v polovině srpna, přičemž lety byly zprvu zajišťovány Airbusem A330-200 společnosti Air Caraibes. Od 18. listopadu 2021 jsou Air Madagascar v režimu ochrany před věřiteli a management vypracovává plán restrukturalizace.

Papež František vystupuje z Airbusu A321neo řecké společnosti Aegean Airlines (foto: Aegean Airlines)

Letecká společnost Aegean Airlines v uplynulých dnech hned čtyřikrát přepravila papeže Františka. Nejdříve to bylo v sobotu 4. prosince z Larnaky do Atén, kde papež zahájil svou třídenní návštěvu Řecka. V neděli pak řecký dopravce přepravil papeže z Atén do Mytilene na ostrově Lesbos, kde František navštívil uprchlický tábor pro běžence. Poslední let se pak uskutečnil v pondělí, kdy Aegean Airlines přepravily papeže zpět do Říma. Na všechny lety společnost nasadila letoun Airbus A321neo. „Bylo nám velkou ctí nabídnout naši řeckou pohostinnost Jeho Svatosti papeži Františkovi a doufáme, že jsme alespoň malou částí přispěli k jeho misi v Řecku a na Kypru,“ uvedl Dimitris Gerogiannis, výkonný ředitel Aegean Airlines.

Bulharská charterová společnost Bul Air zařadila do své flotily další Airbus A319. Letoun přeletěl 3. prosince z letiště Châteaurou ve Francii do Sofie a nyní nese registraci LZ-MAD. Letoun vyrobený v roce 2011 létal do března letošního roku u Alitalia. Bul Air je dceřinou společností Bulgaria Air pro charterové lety.

Témata