Krátce: Afriqiyah Airways, Air Serbia a Voyage Air

17.03.2021 - KrátceLibyjská státní letecká společnost Afriqiyah Airways po šestileté přestávce obnovila 9. března pravidelné lety mezi městy Misuráta a Benghází. Linka je provozována čtyřikrát týdně. Společnost dále na sociálních sítích oznámila, že rovněž obnovila linku z Misuráty do Istanbulu, na které létá dvakrát týdně s Airbusem A320.

Přivítání prvního letounu Afriqiyah Airways po šesti letech na letišti v Benghází (foto: Afriqiyah Airways/Facebook)

Kvůli rostoucí poptávce zvýší Air Serbia od 22. března počet letů mezi Bělehradem a New Yorkem na tři rotace týdně. K dosavadnímu čtvrtečnímu a sobotnímu letu přidá další odlet z Bělehradu v pondělí. „Přidání dalšího letu do New Yorku v době pandemie koronaviru je jasným indikátorem toho, že naše transatlantické spojení funguje dobře a že představuje jednu z nejsilnějších linek Air Serbia. USA jsou pro nás velmi důležitým trhem a my jsme rádi, že zajišťujeme pokračující spojení a to nejen do Srbska, ale i do širšího regionu,“ uvedl Jiří Marek, ředitel pro obchod a strategii Air Serbia.

Air Serbia - Airbus A330 (foto: Air Serbia)

Bulharská aerolinie Voyage Air zahájila prodej letenek na třech nových pravidelných spojích z Varny. Jedná se o linky do Kyjeva-Borispolu (3x týdně od 28. června), Lodže (1x týdně od 28. června) a Rzeszówa (1x týdně od 28. června). Společnost Voyage Air má v současnosti ve své flotile po jednom Boeingu 737-400 a 737-500.

Voyage Air - Boeing 737 (foto: Voyage Air)

Štítky