Hainan Airlines zahájily lety do Vídně

22.10.2018 - EvropaLetecká společnost Hainan Airlines od soboty létá pravidelně do Vídně. Čínský dopravce otevřel do rakouské metropole linku ze Šen-čenu (Shenzhenu). Nové spojení je provozováno dvakrát týdně vždy ve čtvrtek a v sobotu letounem Boeing 787-8 pro 213 cestujících. V business třídě je k dispozici 36 plně sklopitelných sedadel, dalších 177 míst je v ekonomické třídě.

Uvítání zahajovacího letu Hainan Airlines na vídeňském letišti (foto: Flughafen Wien)

Otevřením linky do Vídně pokračují Hainan Airlines v rozšiřování svých dálkových linek ze Šen-čenu. Letos společnost zahájila z tohoto dynamicky rozvíjejícího se města v ústí Perlové řeky lety do Bruselu a Madridu.

Nová linka Hainan Airlines znamená pro vídeňské letiště novou atraktivní destinací v Číně. Dosud měla Vídeň pravidelné spojení s Pekingem (Austrian Airlines a Air China) a Šanghají (Austrian Airlines). S koncem letního letového řádu Austrian Airlines ukončují pravidelné lety do Hongkongu, které jsou provozovány pětkrát týdně letounem Boeing 777. Nově rakouský dopravce přidá od zimního letového řádu jeden let týdně na svých linkách do Pekingu a Šanghaje.

(foto: Flughafen Wien)

Témata