Hainan Airlines obnovily dálkovou linku do Manchesteru

27.08.2022 - Asie & AustrálieČínská letecká společnost Hainan Airlines v pondělí obnovila po více než dvouleté přestávce pravidelné lety na dálkové lince z Pekingu do Manchesteru. Spojení je provozováno jednou týdně letounem Airbus A330-300. Zpáteční let z Manchesteru má mezipřistání v čínském městě Ta-Lien, kde je povinná sedmidenní karanténa cestujících. Po jejím absolvování mohou pasažéři pokračovat návazným letem do čínského hlavního města Pekingu.

Airbus A330-300 čínské společnosti Hainan Airlines na letišti v Manchesteru (foto: Manchester Airport)

Obnovení letů umožnilo zmírnění restrikcí kvůli onemocnění Covid-19 ze strany čínských úřadů začátkem srpna a také britsko-čínská vládní dohoda o obnovení osobních pravidelných letů mezi oběma zeměmi. Dá se očekávat, že postupně dojde k dalšímu uvolnění restrikcí na čínské straně, což povede k navýšení frekvence letů. Před vypuknutím pandemie Covid-19 cestovalo mezi Manchesterem a Pekingem až sto tisíc lidí ročně.

Podle tiskové zprávy manchesterského letiště je obnovení letů důležité také z hlediska blížícího se nového školního roku. Pro čínské posluchače studující na britských univerzitách by to mělo znamenat usnadnění cesty do Anglie. Dřívější studie podle letiště ukázaly, že letecké spojení Manchesteru a Pekingu, které bylo zahájeno v roce 2016, vedlo k nárůstu návštěvníků z Číny na severu Anglie o 38 %. S čínskými turisty jsou spojovány nadprůměrné útraty během jejich pobytu.

Témata