Hainan Airlines obnoví linku do Moskvy

09.07.2022 - Asie & AustrálieČínská letecká společnost Hainan Airlines obnoví příští týden svou pravidelnou linku z Pekingu do Moskvy. Spojení bude opět provozováno jednou týdně letouny Airbus A330 od 12. července. Zpáteční let bude mít zastávku v Si-anu, kde se cestující podrobí testování na koronavirus. Dále do Pekingu budou moci pokračovat pasažéři s negativním testem. Jedná se o preventivní opatření vlády s cílem omezit znovu rozšíření koronaviru v čínském hlavním městě.

Airbus A330-200 čínské společnosti Hainan Airlines (foto: Per aspera ad Astra/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

Hainan Airlines jsou tak dalším dopravcem, který obnovuje lety do Ruska po vypuknutí invaze na Ukrajinu. Západní letecké společnosti přerušily kvůli mezinárodním sankcím své lety do Ruska. Mezi Moskvou a Pekingem v současnosti létá jednou týdně s Boeingem 777-300ER čínská státní společnost Air China. Ruský Aeroflot má tento měsíc naplánovaný jen jeden let do Pekingu.

Hainan Airlines mají od loňského roku nového majitele. Kdysi ambiciozní skupina HNA Group aerolinii v rámci restrukturalizace prodala svou leteckou divizi čínské skupině Liaoning Fangda Group. S novým investorem Hainan Airlines postupně s uvolňováním cestovních restrikcí obnovují své lety do zahraničí. Flotila společnosti je tvořená více než 220 letadly, z nichž 70 je zatím stále odstaveno.

Témata