Hainan Airlines začne létat do Vídně

12.04.2018 - EvropaČínská letecká společnost Hainan Airlines oznámila zahájení pravidelných letů do Vídně. Do rakouské metropole začne létat od 28. října 2018 ze Šen-čenu. Nová linka bude provozována dvakrát týdně letounem Boeing 787 Dreamliner.

Hainan Airlines - Boeing 787-8 Dreamliner (foto: byeangel/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Vloni v listopadu požádaly Hainan Airlines čínský úřad civilního letectví o povolení pro otevření nových linek do Vídně, Chicaga a Tel Avivu. Původně společnost počítala s tím, že linku do Vídně zahájí letos v květnu.

Dohoda o otevření nové linky Hainan Airlines byla podepsána za přítomnosti rakouského prezidenta Alexandra Van der Bellena a spolkového kancléře Sebastiana Kurze, rakouského ministra dopravy Norberta Hofera a Chen Fena, šéfa HNA Group.

Podle zveřejněného letového řádu budou odlety z Vídně vždy ve čtvrtek a v neděli v 11:45. Ze Šen-čenu bude linka do rakouské metropole odlétat rovněž ve čtvrtek a v neděli v 01:30.

Nová linka Hainan Airlines bude znamenat pro vídeňské letiště novou atraktivní destinaci v Číně. V současnosti spojuje Air China svou pravidelnou linkou Vídeň s Pekingem a Austrian Airlines létají vedle Pekingu také do Šanghaje a Hongkongu.

Šen-čen leží v jižní Číně v ústí Perlové řeky v blízkosti Hongkongu. S 12,5 miliony obyvatel je jedním z největších čínských měst a svou dynamikou patří k nejrychleji rostoucím městům na světě. V současnosti létá Hainan Airlines ze Šen-čenu na 15 mezinárodních linkách.

Témata