Hainan Airlines rozšiřují dálkové lety

14.12.2010 - Asie & AustrálieSpolečnost Hainan Airlines se stala první čínskou aerolinií létající z Pekingu do Toronta. Nová linka je provozována od 31. listopadu bez mezipřistání třikrát týdně letouny Airbus A340. Celková délka letu z Pekingu do Toronta je 13 hodin a 40 minut, v opačném směru let trvá 14 hodin a 15 minut. Linka do Toronta je v pořadí druhou linkou společnosti do Severní Ameriky, v roce 2008 zahájily Hainan Airlines lety z Pekingu do Seattle na západním pobřeží USA.

Hainan Airlines v uplynulém měsíci rovněž rozšířily nabídku letů mezi Čínou a Afrikou. Společnost od 17. listopadu nově létá z Pekingu do Káhiry. Linka je provozována dvakrát týdně letouny Airbus A330-200. Káhira je po angolské Luandě a súdánském Chártúmu třetí destinací společnosti na africkém kontinentě.

Na začátku příštího roku Hainan Airlines zahájí pravidelné lety do Austrálie. Od 19. ledna 2011 bude společnost nově létat ze Šen-čenu do Sydney. Nová linka bude provozována třikrát týdně letouny Airbus A330-200.

Hainan Airlines byly založeny v roce 1989 v rámci reorganizace čínského civilního letectví. Společnost je v současnosti největší soukromou čínskou leteckou společností a podle velikosti flotily čtvrtou největší aerolinií v Číně. Skytrax ohodnotil v roce 2009 Hainan Airlines jako první čínskou leteckou společnost čtyřmi hvězdičkami.

Témata