Hainan Airlines otevřely novou linku do Berlína

06.09.2008 - EvropaČínská společnost Hainan Airlines zahájila v pátek pravidelné lety z Pekingu do Berlína na letiště Tegel. Nová linka je provozována čtyřikrát týdně letounem Airbus A330-200, který létá v uspořádání 186 míst v ekonomické a 36 míst v obchodní třídě. Berlín bude po Budapešti a Bruselu třetí evropskou destinací Hainan Airlines operovanou přímými lety z Pekingu.

Odlety z Berlína jsou naplánovany každé pondělí, středu, pátek a neděli ve 20:20 s příletem do Pekingu následující den v 11:10. Z Pekingu do Berlína je linka provozována ve stejné dny, přičemž odlet je stanoven na 14:30 a přílet na Tegel v 18:05.

Čínský dopravce nabízí z Berlína ve spolupráci s Air Berlin, Brussels Airlines a Malév další přípojné lety po Evropě pod svým kódem. V prvním roce by přímé lety mezi Pekingem a Berlínem mělo využít okolo 40 tisíc cestujících.

Díky nové lince má německá metropole po deseti letech opět přímé pravidelné letecké spojení s čínským hlavním městem. V letech 1993-98 létala na berlínské letiště Schönefeld čínská letecká společnost Air China.

Témata