Air France-KLM posílí spolupráci s Etihad Airways

10.09.2023 14:25 - EvropaSkupina Air France-KLM podepsala memorandum o porozumění s leteckou společností Etihad Airways o posílení spolupráce v oblasti code-sharingu, věrnostních programů a údržby letadel. Dokument podepsali v Paříži Angus Clarke, obchodní ředitel Air France-KLM, a Arik De, obchodní ředitel společnosti Etihad Airways.

Memorandum rozšiřuje dosavadní spolupráci v oblasti code-sharingu mezi Air France-KLM a Etihad Airways, která byla zahájena v roce 2012. Prvním krokem bude rozšíření code-sharingu o dalších 40 pravidelných linek v Evropě, na Blízkém východě, Asii a Austrálii, a to již v průběhu zimního letového řádu 2023/24.

(ilustrační foto: Etihad Airways)

Společnosti plánují také spolupráci v oblasti věrnostních programů. Podepsané memorandum předpokládá, že členové Flying Blue budou moci získávat a uplatňovat míle na letech Etihad Airways a recipročně členové programu Etihad Guest sbírat a uplatňovat míle u společností Air France a KLM. Dopravci rovněž prozkoumají možnosti přístupu cestujících do letištních salonků a možnost umístění letů do stejných terminálů.

Etihad Airways v současnosti provozují denní spojení z Abú Dhabí do Amsterdamu a Paříže-CDG. Air France začne nově létat mezi Paříží a Abú Dhabí od 29. října. Linka má být provozována denně letadly Boeing 787 Dreamliner.

Přestože evropští dopravci vnímají dopravce z Perského zálivu jako konkurenci, Air France již delší dobu sází na spolupráci s Etihad Airways. Rozšíření spolupráce mezi Air France-KLM a Etihad Airways je krokem, ze kterého by měli profitovat cestujících všech zapojených společností v podobě rozšíření možností letů díky přestupu na letišti v Abú Dhabí.

Témata