Air France-KLM se dohodly na code-sharingu s Jetstar Asia Airways a Jetstar Airways

20.12.2019 - EvropaSkupina Air France-KLM uzavřela dohodu o code-sharingu se singapurskou nízkonákladovou aerolinií Jetstar Asia Airways a australskou Jetstar Airways. Díky nové spolupráci budou moci Air France a KLM nabídnout svým cestujícím lety pod svým kódem do dalších nových destinací.

(foto: Jetstar Airlines)

Konkrétně obě evropské aerolinie umístní svůj kód na lety ze Singapuru do dvanácti destinací operovaných Jetstar Asia Airways. Bude se jednat o Da Nang a Ho Či Minovo městove Vietnamu, Denpasar, Medan a Surabaya v Indonésii, Phnom Penh a Siem Reap v Kambodži, Kuala Lumpur a Penang v Malajsii, Phuket v Thajsku, Rangún v Myanmaru a Darwin v Austrálii.

Dále se objeví kód KLM Royal Dutch Airlines na linkách Jetstar Airways z Denpasaru do čtyř australských destinací: Adelaide, Melbourne, Perthu a Sydney.

Air France-KLM se dohodly také na rozšíření spolupráce s australskou spolešnosti Qantas, která je mateřskou fírmou Jetstar Airways a má 49% podíl v Jetstar Asia Airways. Air France, KLM a Qantas rozšíří společný code-sharing o lety přes Bangkok při spojení Amsterdamu a Paříže se Sydney. Dosud dopravci vzájemně sdíleli kódy při letech přes Singapur a Hongkong.

Od 9. prosince mohou členové věrnostního programu Flying Blue sbírat míle na společných letech provozovaných Qantas. Elitní členové programu mohou rovněž využívat benefity jako přednostní odbavení, vyšší povolená váha zavazadel a další.

Témata