Z Prahy se bude v letní sezóně létat do 147 destinací

23.03.2022 - Česká republikaLetiště Václava Havla Praha dnes zveřejnilo podrobnosti letního letového řádu, který začne platit od neděle 27. března 2022. Celkem bude do Prahy létat v letní sezóně 58 leteckých společností, které zajistí pravidelné spojení do 147 destinací včetně 25 charterových.

V nabídce letů z Prahy přibude několik nových destinací: saúdskoarabský Rijád (3x týdně flynas), španělské Alicante (2x týdně Eurowings) a Almeria (2x týdně Smartwings), řecké ostrovy Mýkonos (1x týdně Eurowings) a Santorini (2x týdně Smartwings), portugalské Faro (2x týdně Eurowings) a Porto (2x týdně easyJet) a Tivat v Černé Hoře (2x týdně Air Montenegro). Do Prahy začnou létat noví dopravci Air Montenegro z Černé Hory, Play z Islandu, norský Flyr a flynas ze Saúdské Arábie.

Terminál 1 na pražském letišti odbavuje lety do zemí mimo schengenský prostor (foto: Letiště Praha)

Po covidové pauze se do Prahy vrátí se sezónní linkou do Antalye turecká společnost SunExpress. Dále plánují svůj návrat na pražské letiště američtí dopravci. Od 21. května bude provozovat sezónní linku z Newarku opět společnost United Airlines. Od 27. května se vrátí se sezónní linkou na letiště J.F. Kennedyho v New Yorku také Delta Air Lines. Obě transatlantické linky budou provozovány každý den. Do důležitých evropských destinací jako je Londýn, Amsterdam nebo Paříž budou navýšeny frekvence letů.

Naopak z letového řádu pražského letiště zmizely všechny plánované destinace na Ukrajině (Charkov, Kyjev, Lvov, Oděsa a Záporoží). Důvodem je ruská invaze do této země. Kvůli sankcím západních států jsou pozastaveny také lety do Ruska (Moskva-Šeremetěvo a Petrohrad).

„Oproti loňské letní sezóně nabídneme cestujícím o 19 destinací více, a to i přesto, že budou aktuálně zcela chybět destinace na Ukrajině a v Rusku. Pro porovnání, v rekordním roce 2019 se z Prahy létalo do 190 destinací. Počet 147 destinací v roce 2022 reprezentuje 77 procent nabídky z předkrizového roku. I přes nelehkou situaci v letectví, se nám tedy stále daří rozšiřovat mapu přímých spojení z Prahy,“ říká Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha.

Čekárna pro cestující v gatu D2 (foto: letiště Praha)

V průběhu nadcházející letní sezony budou do nejvíce destinací a to 75 létat Smartwings Group, tedy společnosti Smartwings spolu s ČSA. Ryanair nabídne 29 cílů, Eurowings 19, Wizz Air 12 a easyJet 11.

Nové destinace operované z Prahy v letní sezóně 2022:

Obnovené destinace z Prahy po pandemii Covid-19:

 • Birmingham – Eurowings, Jet2.com (až 5x týdně)
 • Glasgow – Jet2.com (2x týdně)
 • Kolín nad Rýnem – Eurowings (až 3x týdně)
 • Londýn-Luton – easyJet (až 6x týdně)
 • Lucemburk – Luxair (3x týdně)
 • Lyon – Volotea (2x týdně)
 • Newark – United Airlines (denně)
 • New York-JFK – Delta Air Lines (denně)
 • Newcastle – Jet2.com (2x týdně)
 • Paříž-Beauvais – Ryanair (až 4x týdně)
 • Toulouse – Volotea (2x týdně)

Odletová hala v Terminálu 2 (foto: Letiště Praha)

Témata