EasyJet nabídne novou linku z Prahy do portugalského Porta

17.03.2022 - Česká republikaNízkonákladová aerolinie easyJet zahájila dnes prodej letenek na svou novou linku Praha - Porto, která bude otevřena 4. května 2022. Nové spojení bude provozováno dvakrát týdně. Odlety z Prahy budou každou středu ve 12:10 a v sobotu v 19:10. Z Porta do Prahy se bude odlétat ve stejné dny.

Nejlevnější jednosměrné letenky z Prahy do Porta jsou aktuálně k dispozici za 684 korun v říjnu. V tomto měsíci je zatím levná i cesta zpět, takže zpáteční letenku do Porta lze získat za necelých 1300 korun. Samozřejmě se jedná o nejnižší tarif, který zahrnuje jen let s malým příručním zavazadlem. Zajímavé ceny jsou zatím také v letních měsících, kdy lze rezervovat jednosměrné letenky do Porta na několik termínů za 714 nebo 954 korun.

(foto: easyJet)

„Jsem nesmírně rád, že mohu oznámit zavedení naší nové linky mezi Portem a Prahou, která spojí dvě z nejživějších měst v Evropě. Severní Portugalsko má hodně co nabídnout, počínaje návštěvami památek, degustacemi vína a gastronomickými zážitky,“ uvedl José Lopes, ředitel společnosti easyJet pro Portugalsko.

Ředitel leteckého obchodu Letiště Praha Jaroslav Filip potvrdil, že Porto patřilo dlouho pro letiště mezi priority rozvoje leteckých spojení.

V minulosti z Prahy do Porta létaly ČSA. Ty zahájily lety v letní sezóně 2015 a linka byla operována dvakrát týdně letounem Airbus A319. ČSA své lety do Porta pak ukončily v roce 2019.

Témata