Wizz Air optimalizuje síť. Ruší linky ve Vídni. Do Prahy naopak přibudou 2 nové spoje.

22.12.2021 - EvropaMaďarská nízkonákladová letecká společnost Wizz Air optimalizuje svoji síť. Ve velkém přidává zejména letní linky do Itálie. To je nejvíce vidět na linkách z Ukrajiny. Z Charkova, Kyjeva, Lvova, Oděsy a Záporoží má přibýt v létě 2022 na italská letiště celkem 14 nových spojů. Tato nová spojení však vedou k rušení na jiných trzích, především však na úkor Vídně.

Z Vídně budou v letní sezóně zrušena původně plánovaná spojení do Aqaby, Alghera, Billundu, Bruselu-Charleroi, Dortmundu, Eindhovenu, Fara, Gran Canarie, Kolína nad Rýnem, Madridu, Marrakéše, Menorcy, Osla, Sharm El Sheik, Stockholmu-Skavsty, Tallinu a Valencie.

Rovněž blízké Katovice přijdou o 3 destinace - a to o Mykonos, Oděsu a Santander. Zato od konce března přibude v Katovicích linka do Neapole. Bude obsluhována 2x týdně. Krakov zase přije o Tromsø, Trondheim a Turku.

Naopak Praha bude ze změny profitovat díky přidání nových linek na italský trh. Nově bude létat Wizz Air z Prahy do Milána-Malpensy, a to od konce března 5x týdně. Létat se má v pondělky, středy, čtvrtky, pátky a neděle. Od začátku června bude k dispozici 2x týdně nové spojení na Sicílii - do města Palermo. Na této lince má být spoj provozován v pondělky a pátky. Obě nové linky jsou již k dispozici v rezervačním systému dopravce.

Airbus A320 v barvách společnosti Wizz Air (foto: Wizz Air)

Témata