Eurowings přidají pro letní sezónu 2022 další nové destinace z Prahy

02.11.2021 - Česká republikaNěmecká letecká společnost Eurowings po prvních úspěšných letech ze své nové pražské základny dnes oznámila další nové cíle, které otevře v příštím roce. Ke stávajícím čtrnácti destinacím operovaným z Prahy přidá společnost na jaře příštího roku dalších osm. Bude se jednat zejména o prázdninové cíle v oblasti Středozemního moře. Rozšíření letů umožní plánované přidání třetího letadla do Prahy.

(foto: Eurowings)

S novým letovým řádem platným od března 2022 začne Eurowings nově létat z Prahy do Alicante (jednosměrné letenky od 999 korun), Palma de Mallorca (od 764 korun), Valencie (od 1279 korun), Fara (od 999 korun), Larnaky (od 1279 korun), na Korfu (od 1279 korun) a Krétu (od 1279 korun). Dalším novým cílem letního řádu bude italské hlavní město Řím, kam společnost začne létat od prosince.

Nové cíle oznámil dnes při příležitosti křtu nové pražské základny ředitel Eurowings Jens Bischof. „Jsme potěšeni, že naše nové služby byly v Praze tak skvěle přijaty. Praha je pro Eurowings vysoce relevantní destinace, a proto v letním letovém řádu opět významně rozšíříme síť linek o osm nových míst. To nám od března umožní dopravit ještě více volnočasových i byznysových zákazníků do atraktivních destinací po celé Evropě,“ uvedl Bischof v úterý ráno v Praze.

První let Eurowings z Bristolu byl v sobotu přivítán na pražském letišti vodní slavobránou (foto: Eurowings)

„Eurowings přinesou na trh víc nízkonákladových letů, ale na prvním místě se zaměříme na potřeby zákazníků a kreativní řešení,“ uvedl Jens Bischof. V pondělí společnost Eurowings překvapivě informovala, že se s českou společností Smartwings dohodla na code-sharingu. Vybraná spojení Eurowings z nové základny v Praze bude pod svými čísly letů nabízet také Smartwings na svých webových stránkách smartwings.com a ve svých dalších prodejních kanálech.

Témata