Air Montenegro bude létat mezi Prahou a Tivatem

04.02.2022 - EvropaAir Montenegro bude v letní sezóně nově létat mezi Prahou a černohorským letoviskem Tivat. O otevření nové linky dnes informovala veřejnoprávní televize RTCG. Nové spojení má být provozováno od 14. června 2022 dvakrát týdně vždy v úterý a v sobotu letounem Embraer 195 pro 116 cestujících. Společnost zatím nespustila prodej letenek na novou linku do Prahy.

Air Montenegro - Embraer 190 (foto: Air Montenegro)

Air Montenegro minulý měsíc oznámily, že na letošní letní sezónu plánují zavést nové destinace a navýšit frekvence letů na stávajících linkách. Před několika dny aerolinie oznámila, že otevře nové linky z hlavního města Podgorica do Paříže (od 9. dubna), Lyonu (od 9. dubna) a Nantes (od 7. května). Podle RTCG bude nově létat také z Podgorice do Curychu.

Dále Air Montenegro plánuje navýšit frekvence letů na linkách z Podgorice a Tivatu do Bělehradu, po jedné rotaci týdně přidá na spoji z Podgorice do Lublaně a Banja Luky. Na sezónní lince z Tivatu do Istanbulu chce společnost létat každý den.

Černohorské národní aerolinie Air Montenegro zahájily provoz 1. června 2021 prvním letem z Podgorice do Sarajeva, na kterém přepravily fotbalovou reprezentaci Černé Hory. Státem založená společnost nahradila Montenegro Airlines, které kvůli dluhům v prosinci 2020 ukončily provoz. Flotila je zatím tvořena dvěma letouny Embraer 195, jež stát zakoupil od leasingové firmy GECAS. Koncem ledna se objevily zprávy, že pro rozšíření provozu si plánuje Air Montenegro získat třetí letadlo formou pronájmu.

Tivat je známé černohorské přímořské letovisko na jaderském pobřeží. Město leží v zálivu Boka Kotorská obklopené vysokými horami. Díky atraktivní lokalitě se stal Tivat oblíbeným místem turistů pro letní dovolenou. Místní letiště v roce 1971 prošlo modernizací a rozšířením, včetně nové 2500 metrů dlouhé dráhy. To umožnilo zahájení letů s turisty na dovolenou do tohoto letoviska.

Témata