Černohorské aerolinie Air Montenegro zahájily lety do Brna a Bratislavy

18.06.2023 22:35 - Česká republikaVe čtvrtek 15. června krátce po 11. hodině dosedl na přistávací dráhu brněnského letiště Embraer 195 společnosti Air Montenegro a otevřel tak novou sezónní pravidelnou linku spojující Brno s černohorským letoviskem Tivat. Spojení bude v provozu až do 23. září dvakrát týdně vždy ve čtvrtek a v sobotu. Ve čtvrtky letoun Air Montenegro odlétá ve 12:00 a v Tivatu přistává ve 13:20. V soboty je pak odlet z brněnského letiště již v 9:00 s příletem do Tivatu v 10:20.

Embraer 195 společnosti Air Montenegro po příletu z Tivatu na brněnském letišti (foto: Letiště Brno)

Podle rezervačního systému Air Montenegro jsou některé lety již vyprodané, na některé termíny lze zakoupit jednosměrnou letenku za ceny od 118 eur (2800 korun), přičemž v ceně je již přeprava zapsaného zavazadla do 23 kilogramů. V byznys třídě začínají ceny letenek aktuálně na 265 eurech (6310 korun), přičemž cestující si může vzít s sebou dvě zavazadla do 23 kilogramů.

Odlet linky Brno - Tivat (foto: Letiště Brno)

Při oznámení linky vloni v prosinci společnost Air Montenegro uvedla, že vidí potenciál na českém trhu, kde je velký zájem turistů. Podobný zájem pak registrovala rovněž na Slovensku. Turisté z obou zemí hrají roli ve snahách místních úřadů o prodloužení turistické sezóny. Jak informovala společnost Air Montenegro bylo pro cestující prvního letu z Brna připraveno na letišti v Tivatu ve spolupráci s turistickou organizací Tivatu „tradiční černohorské přivítání“.

Embraer 195 na letišti v Podgorici po prvním příletu z Bratislavy (foto: Air Montenegro)

Druhou novou linkou je spojení Podgorica - Bratislava, které bylo zahájeno v sobotu 17. června. Linka bude provozována dvakrát týdně vždy v úterý a v sobotu. Černohorský dopravce na lety do Bratislavy rovněž nasazuje Embraer 195.

Společnost Air Montenegro uvedla, že statistické údaje za 1. čtvrtletí letošního roku zaznamenávají rostoucí přenocování a počet turistů z Česka a Slovenska, což podle aerolinie ukazuje opodstatněnost obou nových linek.

Přivítání cestujících z Bratislavy v Černé Hoře (foto: Air Montenegro)

Témata