Air Montenegro otevře sezónní linky do Brna a Bratislavy

05.12.2022 - EvropaČernohorská aerolinie Air Montenegro v příští letní sezóně rozšíří lety do České republiky a začne létat také na Slovensko. Společnost expanzi oznámila dnes v tiskové zprávě, ve které uvedla, že vidí potenciál na českém trhu, kde je velký zájem cestujících. Podobný zájem registruje rovněž u slovenských turistů.

Hlavní novinkou je otevření sezónní linky z Tivatu do Brna. Nová linka bude provozována od 15. června 2023 třikrát týdně letounem Embraer 195 pro 116 cestujících. Odlety z Brna budou vždy v úterý a ve čtvrtek ve 12:00 s příletem do Tivatu ve 13:20 a v sobotu v 9:00 s příletem do Tivatu v 10:20. Linka bude provozována do druhé poloviny září, poslední let je plánován na 23. září 2023.

Air Montenegro - Embraer 195 (foto: Air Montenegro)

Letenky na nové lety mezi Brnem a Tivatem jsou již v prodeji na webu Air Montenegro a v dalších distribučních kanálech dopravce. Zpáteční letenky začínají na ceně 223 euro (5430 korun) v ekonomické třídě a 663 euro (15410 korun) v business class. Za tyto ceny jsou k dispozici letenky také na červenec a srpen, jež představují vrchol letní sezóny. Cena letenky v ekonomické třídě zahrnuje rovněž zapsané zavazadlo do 23 kilogramů a jedno příruční do osmi kilogramů a rovněž výběr místa v letadle. Business letenka má v ceně přepravu dvou zavazadel do 23 kilogramů.

Air Montenegro rovněž počítá se zdvojnásobením letů do Prahy. Sezónní linka mezi Prahou a Tivatem tak bude provozována čtyřikrát týdně místo letošních dvou letů týdně. Společnost začala létat do Prahy z Tivatu letos v červnu. Na příští rok plánuje černohorská národní aerolinie obnovení sezónních letů do Prahy na 18. května 2023. Lety by měly být podle jejího rezervačního systému provozovány v květnu 2023 dvakrát týdně vždy v úterý a v neděli. Od června 2023 dojde k navýšení na čtyři lety týdně s odlety každé úterý, čtvrtek, sobotu a neděli. Koncem září je plánována opětovné snížení frekvence na dva lety týdně. Poslední let mezi Prahou a Tivatem se pak má uskutečnit 15. října 2023.

Poslední oznámenou novinkou jsou pravidelné lety z Podgorice do Bratislavy. Nová linka bude zahájena 17. června 2023 a v průběhu června provozována jednou týdně, od začátku července se pak počítá se dvěma lety týdně. Odlety z Bratislavy budou každé úterý a sobotu v 16:20 s příletem do Podgorice v 16:20. Zpáteční letenky z Bratislavy do Podgorice začínají na necelých 174 eurech (4240 korun) se zapsaným zavazadlem do 23 kilogramů. Podle webu dopravce je poslední let do Bratislavy plánován na 23. září 2023.

Společnost Air Montenegro zahájila provoz v červnu 2021 jako nový národní letecký dopravce Černé Hory. Svými lety nahradila Montenegro Airlines, které kvůli dluhům překvapivě ukončily provoz v prosinci předchozího roku. Černá Hora pro svou aerolinii odkoupila od leasingové firmy GECAS dva letouny Embraer 195, které předtím létaly u Montenegro Airlines. Podle tiskové zprávy aerolinie na příští rok připravuje rozšíření své flotily.

Témata