Pražské letiště má problémy s odbavením zavazadel

02.07.2024 15:42 - Česká republikaZačátek vrcholu letní sezóny se pražskému letišti vůbec nevydařil. Letiště se potýká se značnými problémy s odbavením zavazadel. Cestující, kteří letěli z Prahy si stěžují, že jejich zavazadla nedorazila do cílové destinace a zůstala na ruzyňském letišti. Naopak řada pasažérů, která přicestovala do Prahy, musela čekat na výdej zavazadel i několik hodin.

„Letiště Praha a handlingová společnost CSAH se omlouvají za problémy s odbavením zavazadel. Nastalou situaci řešíme, odesíláme zavazadla do konkrétní destinace nejbližším možným letem, aby cestující měli svá zavazadla co nejrychleji u sebe,“ uvedlo v prohlášení Letiště Praha.

Letiště Praha dále uvedlo, že prioritou je nyní nakládka zavazadel na odletech. Kvůli tomu může být i nadále zpožděna vykládka zavazadel cestujících, kteří přiletí do Prahy. Letiště doporučuje cestujícím, kteří nechtějí čekat na svá zavazadla, aby vyplnili formulář na reklamační přepážce, případně webu letecké společnosti. Zavazadlo by jim měla domů dovézt zdarma handlingová společnost.

Pražské letiště dále doporučuje cestujícím odlétajícím z Prahy, aby měli u sebe na palubě letadla nejnutnější léky a hygienické potřeby. Dále Letiště Praha zřídilo dnes od 15 hodin speciální linku 220 11 1444, kterým nebylo do cílové destinace doručeno jejich zavazadlo.

Podle informací letiště se handlingové firmy snaží zajistit další personál ať už přímo nebo prostřednictvím personálních agentur. V třídírně zavazadel a na reklamacích nyní vypomáhají administrativní pracovníci letiště.

„Důvodem této situace je kombinace externích vlivů jako je přetíženost letového provozu, velká zpoždění a také nárazový nedostatek lidí v handlingové společnosti v provozních špičkách. To je způsobené tím, že reálný provoz je vyšší, než jaká byla predikce,“ uvedla Klára Divíšková, mluvčí Letiště Praha.

(článek průběžně aktualizujeme)

(ilustrační foto: Letiště Praha)

Témata