Vietnamské Bamboo Airways zahájily lety do Londýna

25.03.2022 - Asie & AustrálieLetecká společnost Bamboo Airways zahájila v úterý 22. března provoz na nové dálkové lince z Hanoje na londýnské letiště Heathrow. Spojení bude obsluhováno dvakrát týdně letouny Boeing 787-9 Dreamliner, které létají v uspořádání kabiny do třech tříd.

První přílet letounu Bamboo Airways na pravidelné lince na londýnské letiště Heathrow (foto: Bamboo Airways)

„Londýn je jedním ze světových finančních a kulturních center, takže očekáváme, že naše nová linka dále podpoří spojení mezi Vietnamem a Velkou Británií a přispěje tak k posílení vietnamského letectví na světovém trhu. Naším cílem je expandovat po Evropě, do Spojených států, Austrálie a Asie a do konce roku mít zavedeno 40 mezinárodních linek,“ uvedl Dang Tat Thang, generální ředitel Bamboo Airways.

Jedná se již o druhou pravidelnou linku této vietnamské společnosti do Evropy. Před měsícem Bamboo Airways zahájily pravidelné lety z Hanoje do Frankfurtu nad Mohanem, jako své první destinace na evropském kontinentu. Jak na lince do Frankfurtu, tak i do Londýna, konkurují státní společnosti Vietnam Airlines.

Boeing 787-9 společnosti Bamboo Airways na Heathrow (foto: Bamboo Airways)

Před vypuknutím pandemie Covid-19 si Bamboo Airways vybraly Prahu jako svou první evropskou destinací a cíl první své dálkové linky. Nejdříve došlo v roce 2019 k podpisu memoranda s Letištěm Praha. Následně začátkem roku 2020 bylo na pražském setkání s obchodními partnery, organizacemi a zástupci médií oznámeno zavedení linky. Ke startu linky plánovanému na konci března 2020 však již nedošlo kvůli vypuknutí pandemie koronaviru.

Bamboo Airways byly založeny v roce 2017 vietnamskou skupinou FLC Group. Ještě před svým startem chystaný dopravce v roce 2018 uzavřel smlouvy s Airbusem na dodávku 24 letadel A321neo a Boeingem na dodávku 20 letadel Boeing 787-9 Dreamliner. Nová aerolinie zahájila provoz v lednu 2019 prvním letem na lince mezi Ho Či Minovým Městem a Hanojí. První mezinárodní linky směřovaly do Japonska, Jižní Koreje a na Tchaj-wan. Očekáváný rozvoj přerušila pandemie Covid-19 a s ním spojené uzavření hranic Vietnamu na téměř dva roky. Znovuotevření hranic v letošním roce umožnilo postupné obnovení provozu Bamboo Airways do zahraničí a také otevírání nových linek.

Témata