Letiště Praha podepsalo memorandum s Bamboo Airways

24.04.2019 - Česká republikaZástupci Letiště Praha podepsali minulý týden na Česko-Vietnamském podnikatelském a investičním fóru memorandum o porozumění při spolupráci na rozvoji přímého spojení s leteckou společností Bamboo Airways. Na jeho základě mají probíhat další společná jednání o pravidelné lince mezi Prahou a Hanojí. Za Letiště Praha podepsal toto memorandum předseda představenstva Václav Řehoř, za Bamboo Airways pak náměstkyně generálního ředitele Duong Thi Mai Hoa. Podnikatelské a investiční fórum se konalo při příležitosti oficiální návštěvy vietnamského předsedy vlády Nguyena Xuana Phuca v České republice.

Podpis memoranda mezi Letištěm Praha a Bamboo Airways (foto: Letiště Praha)

„Podpisem memoranda s leteckou společností Bamboo Airways jsme potvrdili zájem obou stran o otevření přímého spojení z České republiky do Vietnamu. Již dnes mezi oběma zeměmi cestuje přibližně 100 tisíc cestujících za rok a s novou linkou by tento potenciál mohl být ještě větší. Věříme, že další jednání o spuštění linky do Hanoje budou úspěšně pokračovat a podaří se v brzké době záměr zrealizovat,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Bamboo Airways - Boeing 787 Dreamliner (foto: Boeing Co.)

Společnost Bamboo Airways zahájila provoz letos v polovině ledna poté, co získala od vietnamských úřadů všechna potřebná povolení. V současnosti aerolinie létá na sedmnácti vnitrostátních linkách. Koncem tohoto měsíce mají Bamboo Airways otevřít mezinárodní linky do Jižní Koreje (Soul), Japonska (Ibaraki) a na Tchaj-wan (Tchaj-pej). V příštím roce má společnost převzít první letouny Boeing 787, se kterými zahájí dálkové lety. Podpis kontraktu na dodávku dalších deseti letadel Dreamliner se letos v únoru uskutečnil v Hanoji za přítomnosti amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Témata