Bamboo Airways oznámily zahájení letů do Prahy

15.01.2020 - Česká republikaLetecká společnost Bamboo Airways dnes oznámila zahájení pravidelných letů do Prahy. Naše hlavní město bude první evropskou destinací a spojení bude vůbec první dálkovou linkou této nové vietnamské aerolinie. Potencionálním obchodním partnerům z oblasti cestovního ruchu, zástupcům organizací a médií představil novou linku Truong Phuong Thanh, zástupce generálního ředitele Bamboo Airways.

Od 1. ledna Bamboo Airways provozují první Boeing 787-9 na komerčních letech. První letoun létá mezi Hanojí a Ho Či Minovým městem (foto: Bamboo Airways)

Bamboo Airways chtějí zahájit lety do Prahy s novým letním letovým řádem. Podle slov Truong Phuong Thanha se má první let uskutečnit již 30. nebo 31. března. Linka má být provozována dvakrát týdně letounem Boeing 787-9 Dreamliner pro 298 cestujících ve třech cestovních třídách.

„Evropský trh jsme vyhodnotili jako klíčový, a proto v roce 2020 patří mezi priority rozvoje leteckých spojení Bamboo Airways a zároveň rozvoje cestovního ruchu a dalších investic skupiny FLC,“ uvedl Truong Phuong Thanh. Společnost vyhodnotila potenciál Prahy na základě analýz a rozhodla o zavedení linky.

Prezentace nové linky Bamboo Airways v Praze (foto: Tomáš Hampl)

Podle Truong Phuong Thanha aerolinie nyní vyřizuje povolení pro lety do EU a následně bude žádat o přepravní povolení pro lety do Prahy. Po vyřízení těchto povolení bude moci společnost zahájit prodej letenek.

„Přímá pravidelná linka do jihovýchodní Asie je součástí dlouhodobé strategie Letiště Praha v oblasti rozvoje leteckých spojení. Hanoj je navíc destinací s největším potenciálem cestujících ze všech trhů, se kterými Praha zatím nemá přímé letecké spojení. Po zahájení přímých letů společnosti Bamboo Airways se Praha stane jednou z prvních evropských destinací, kam bude dopravce z Vietnamu létat,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha. „Podle našich odhadů by novou linku mezi Prahou a Hanojí mohlo za rok při dvou frekvencích týdně využít přes 50 tisíc cestujících v obou směrech,“ dodal Řehoř.

Zástupce Bamboo Airways představuje vietnamskou leteckou společnost (foto: Tomáš Hampl)

Nová přímá linka přinese časovou úsporu cestujícím, kteří nyní musejí létat do Vietnamu s přestupem. Boeing 787 Dreamliner má zvládnout let Prahy do Hanoje za 10 hodin a 20 minut, v opačném směru pak za 11 hodin 20 minut. Cestující z Prahy do Vietnamu v současnosti využívají zejména letů společností Aeroflot, Emirates, Qatar Airways či Vietnam Airlines přes Frankfurt. Lety s přestupem z Prahy trvají od 16 hodin (Aeroflot), u dalších zmíněných dopravců 18 hodin a více.

Bamboo Airways - Boeing 787-9 Dreamliner (foto: Bamboo Airways)

Na přímých letech mezi Prahou a Hanojí chtějí Bamboo Airways nabídnout servis na úrovní pětihvězdičkové letecké společnosti, výborné jídlo na palubě a vynikající zábavu. Vedle ekonomické třídy bude k dispozici také Economy Plus a Business Class.

Připomeňme, že v loňském roce zástupci Letiště Praha a Bamboo Airways uzavřeli Memorandum o porozumění, jehož hlavním cílem bylo právě jednání o přímém spojení. Dovršení jednání a ohlášení nové linky je jednoznačným úspěchem Letiště Praha, který navíc podtrhuje fakt, že společnost si vybrala Prahu vůbec jako první evropskou destinaci. Praha by tak od letního letového řádu měla mít spojení již do celkem 17 dálkových destinací, což je nejvíce v historii letiště.

Bamboo Airways představily novou linku z Hanoje do Prahy na „Roadshow na podporu obchodu a cestovního ruchu mezi Vietnamem a Evropou“, které se dnes ve spolupráci s Velvyslanectvím Vietnamu konalo v Praze. Celá akce byla rámována 70. výročím navázání diplomatických styků mezi Vietnamem a tehdejším Československem v roce 1950.

(foto: Bamboo Airways)

Štítky