Bamboo Airways opět plánují přímé lety do Evropy

30.12.2021 - Asie & AustrálieVietnamská společnost Bamboo Airways plánuje opět přímé lety do Evropy. V hledáčku má momentálně Londýn, Frankfurt a Mnichov. Bamboo Airways si na londýnském letišti Heathrow již zajistily šest párů potřebných slotů týdně. Dopravce je plánuje využít pro tři lety týdně do Hanoje a pro tři lety týdně do Ho Či Minova města. Bamboo Airways by měla tyto linky provozovat letadlem Boeing 787 Dreamliner. Společnost má ve flotile nyní tři tato letadla, která však nemohla z důvodu pandemie plně využít.

Boeing 787-9 Dreamliner společnosti Bamboo Airways na letišti Noi Bai International, leden 2020 (foto:A320neoceo, Wikimedia Commons)

Bamboo Airways již s Dreamlinery provedly během pandemie na evropská letiště několik jednorázových repatriačních letů, včetně jednoho repatriačního letu do Prahy. Původně společnost plánovala Prahu obsluhovat pravidelně. Měla totiž od jara 2020 provozovat dvakrát týdně pravidelnou přímou linku z Hanoje do Prahy. Naše hlavní město mělo být pro společnost její první evropskou destinací. Kvůli pandemii však z plánů sešlo, ještě o rok později, v roce 2021, si přály Bamboo Airways létat do Prahy a do Mnichova. Ani v roce 2021 však kvůli přísným cestovním restrikcím ve Vietnamu nebyl žádný z těchto zvažovaných spojů zprovozněn.

Vietnam totiž zakázal v březnu 2020 cizincům vstup na své území a toto opatření plánuje zmírnit až nyní, od 1. ledna 2022. Podmínky vstupu však mají být stále přísné. Naočkovaný cestující z vybraných zemí musí předložit před nástupem do letadla PCR test a absolvovat jej po příletu do Vietnamu ještě dvakrát - ihned po příletu a další po třech dnech, které stráví v domácí nebo hotelové karanténě. Teprve po třetím negativním testu v řadě se může očkovaný cizinec volně pohybovat po Vietnamu. Je zřejmé, že tato opatření stále odradí od cesty mnoho zájemců. Další fázi rozvolnění mezinárodních cest plánuje Vietnam až na léto 2022.

To je i termín, který se jeví jako nejvíce pravděpodobný pro zavedení dálkových linek Bamboo Airways do Evropy. Do německých médií však nyní pronikly zprávy, že by Bamboo Airways chtěly začít létat do Německa již od 16. ledna 2022. Podle těchto zpráv by měly provozovat jeden přímý let týdně z Hanoje do Frankfurtu a Mnichova a další jeden let týdně na obě letiště z Ho Či Minova města. Toto datum se ovšem nezdá být úplně reálné, neboť společnosti dosud chybí potřebná povolení a lety ještě nejsou ani v jejím v rezervačním systému. Je také otázkou, zda by se jednalo o samostatné lety do Mnichova a do Frankfurtu anebo by je dopravce spojil do trojúhelníku. Navíc vzhledem k očekávané kulminaci vlny varianty omikron v Evropě se lednový termín zahájení provozu zdá být spíše jen přáním německých novinářů.

Společnost Bamboo Airways plánuje rovněž další dálkové lety. Od dubna 2022 by ráda létala do Austrálie, do Melbourne. V hledáčku má také lety na západní pobřeží USA.

K obnovení plánů letů do Evropy ani k případné obnově plánů letů do Prahy se společnost Bamboo Airways zatím oficiálně nevyjádřila. V jejím rezervačním systému tak jsou viditelné jako jediné zahraniční destinace jen asijská letiště Tokio-Narita, Soul a Tchaj-pej. Ani další, dříve zvažované dálkové linky do Kuvajtu, Los Angeles, Melbourne, San Francisca a Sydney zatím nejsou v prodeji.

Témata