Vietnamské Bamboo Airways zahájí tento týden provoz

14.01.2019 - Asie & AustrálieBamboo Airways o víkendu oznámily, že ve středu 16. ledna zahájí pravidelné lety. V sobotu tento nová vietnamská letecká společnost zahájila prodej letenek. Stalo se tak poté, co minulý týden aerolinie získala od vietnamských úřadů osvědčení leteckého provozovatele (AOC).

Bamboo Airways - Airbus A321neo (foto: Bamboo Airways)

Podle rezervačního systému na webových stránkách Bamboo Airways chce společnost létat z Hanoje do sedmi destinací. Nejčastěji, a to čtyřikrát denně má být provozována linka z Hanoje do Ho Či Minova Města. Se třemi lety denně pak Bamboo Airways počítají na lince z hlavního města do Da Nangu.

Další linky z Hanoje do Buon Ma Thout, Dong Hoi, Nha Trangu, Phu Quoc a Quy Nhon mají být provozovány denně. Letový řád rovněž obsahuje spojení Ho Či Minova Města s Quy Nhon, které bude provozováno rovněž jednou denně.

Na start jdou Bamboo Airways s flotilou čtyř letadel Airbus A320, jednoho A319 a jednoho A321neo. Do konce ledna má pak aerolinie obdržet další pronajatý A320. Od října je plánován pronájem dalších tří letadel A320neo.

Bamboo Airways - Boeing 787 Dreamliner (foto: Bamboo Airways)

Vloni na jaře Bamboo Airways podepsaly s Airbusem memorandum na dodávku 24 letadel Airbus A321neo. S Boeingem pak uzavřela předběžnou objednávku na 20 letadel Boeing 787-9. V případě finalizace kontraktu mají být Dreamlinery dodány výrobcem v letech 2020-21.

Bamboo Airways budou v pořadí pátou vietnamskou leteckou společností po Vietnam Airlines, Jetstar Pacific, VietJetAir a VASCO. Společnost Bamboo Airways chce být hybridním dopravcem kombinujícím to nejlepší z tradičního a nízkonákladového obchodního modelu. Aerolinie tak chce nabídnout pětihvězdičkové služby za vysoce konkurenční ceny.

Nové aerolinie Bamboo Airways jsou vlastněny FLC Group, která se označuje za jednu z největších ekonomických skupin ve Vietnamu. Skupina je významným realitním developerem, působí ve finančních službách a v posledních letech výrazně investuje v oblasti cestovního ruchu.

Reklamní spot Bamboo Airways (zdroj: Bamboo Airways/YouTube)

Témata