Bamboo Airways otevřou druhou linku do Frankfurtu

13.06.2022 - Asie & AustrálieVietnamská letecká společnost Bamboo Airways rozšíří tento týden své dálkové lety do Evropy. Ke své stávající lince z Hanoje do Frankfurtu, která byla zahájena letos v únoru, přidá ve čtvrtek 16. června druhou linku do Frankfurtu operovanou z Ho Či Minova Města.

Nové spojení bude provozováno zatím jednou týdně letouny Boeing 787 Dreamliner. V případě vyšší poptávky je aerolinie připravena navýšit počet letů. Jedná se o první dálkovou linku Bamboo Airways provozovanou z Ho Či Minova Města. Společnost na ní zahájila prodej letenek prostřednictvím všech svých distribučních kanálů teprve minulý týden ve čtvrtek.

Bamboo Airways - Boeing 787 Dreamliner (foto: Bamboo Airways)

Bamboo Airways zahájily lety do Frankfurtu letos v únoru. Druhou evropskou destinací se stal v březnu Londýn. Před vypuknutím pandemie Covid-19 společnost oznámila zahájení pravidelných letů do Prahy jako své první evropské destinace. Spojení však kvůli cestovním omezením nakonec nebylo zahájeno.

Společnost Bamboo Airways si pochvaluje dosavadní výsledky letů do Frankfurtu. Německo je pro Vietnam, co do počtu turistů čtvrtou nejdůležitější evropskou zemí (v roce 2019 přijelo 227 tisíc turistů). V zemi rovněž žije silná vietnamská diaspora čítající zhruba 200 tisíc lidí. Očekává se, že vedle turistiky letecké spojení dále posílí ekonomické a kulturní vztahy Vietnamu a Německa.

Bamboo Airways byly založeny v roce 2017 vietnamskou skupinou FLC Group. Ještě před svým startem dopravce v roce 2018 uzavřel smlouvy s Airbusem na dodávku 24 letadel A321neo a Boeingem na dodávku 20 letadel Boeing 787-9 Dreamliner. Nová aerolinie zahájila provoz v lednu 2019 prvním letem na lince mezi Ho Či Minovým Městem a Hanojí. První mezinárodní linky směřovaly do Japonska, Jižní Koreje a na Tchaj-wan. Očekáváný rozvoj přerušila pandemie Covid-19 a s ní spojené uzavření hranic Vietnamu na téměř dva roky. Znovuotevření hranic Vietnamu v letošním roce znamená rychlé obnovování letů Bamboo Airways do zahraničí a také otevírání nových dálkových linek do Evropy.

Témata