Bamboo Airways ohlásily nové spojení do Japonska

25.01.2022 - Asie & AustrálieVietnamské Bamboo Airways v tiskové zprávě ohlásily, že začnou létat z Hanoje do Japonska, na letiště Tokio-Narita. První let se má uskutečnit dnes, pravidelně pak má být linka obsluhována od pátku 11. února. Bamboo Airways plánují létat zpočátku dvakrát týdně letouny Airbus A321neo. Nové lety jsou již viditelné v rezervačním systému společnosti. Později má být letový plán případně rozšířen a upravován, v souladu s vývojem poptávky a reakcí trhu.

Linka cílí především na vietnamskou komunitu expatů v Japonsku, jejíž počet se odhaduje na půl miliónu osob. Odhady se shodují, že vietnamská komunita je v Japonsku po čínské druhá nejpočetnější. Dále by mohli být významnými zákazníky linky též japonští turisté. Japonsko bylo před vypuknutím pandemie v první pětce zemí odkud turisté do Vietnamu nejčastěji přijížděli.

Bamboo Airways Airbus A321neo registrace VN-A589, září 2019 (autor: Melv_L - MACASR, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-2.0)

Bamboo Airways rovněž informovaly, že se pokusí v letošním roce otevřít další nové zahraniční destinace. Koncem roku jich plánuje obsluhovat z Vietnamu celkem čtyřicet. Prozatím však společnost Bamboo Airways provozuje jen tři pravidelné linky do zahraničí, a to do Bangkoku, Soulu a Tchaj-peje. Japonské hlavní město je tedy teprve čtvrtou destinací společnosti mimo Vietnam.

V sousedním Německu se spekuluje o únorovém otevření linky z Hanoje do Frankfurtu, kterou mají Bamboo Airways obsluhovat dvakrát týdně. Později během roku má prý přibýt i linka do Mnichova a ani Berlín prý není úplně bez šancí být další letošní novou destinací Bamboo Airways.

Témata