Ryanair jmenoval svého manažera do Laudamotion

16.10.2018 - EvropaRyanair posílil svůj vliv v managementu nízkonákladové společnosti Laudamotion. Do funkce třetího výkonného ředitele jmenoval irský dopravce svého bývalého obchodního manažera Colina Caseyho, který se stal třetím výkonným ředitelem Laudamotion. Casey povede společnost spolu s dosavadními řediteli společnosti Andreasem Gruberem a zakladatelem Niki Laudou.

Podle vyjádření Michaela O’Leary pro server ATWonline bude potřeba do Laudamotion investovat další prostředky vzhledem k tomu, že společnost letos skončí ve ztrátě okolo 150 milionů eur. Původně byla očekávaná ztráta za první rok provozu ve výši zhruba 100 milionů eur. V příštím roce by měl Laudamotion hospodařit již vyrovnaně a v roce 2020 se dostat do zisku.


Letouny Laudamotion na letišti ve Stuttgartu (foto: Mef.ellingen/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Ryanair v současnosti kontroluje 75 procent akcií Laudamotion. Zbylých 25 procent drží zakladatel Niki Lauda, který se v současnosti zotavuje z nedávné transplantace plic. Ryanair má opci na odkoupení podílu Niki Laudy a tím i převzetí celé společnosti.

Laudamotion v současnosti provozuje pět letadel Airbus A320 a čtyři A321, se kterými létá z Vídně, Berlína-Tegelu a Düsseldorfu do prázdninových destinací v jižní Evropě. Obsazenost letadel se pohybuje okolo 90 procent a společnost má letos přepravit okolo 3 milionů cestujících. V příštím roce se počítá s rozšířením flotila až na 18 letadel a počet přepravených cestujících má vzrůst na 5 milionů.

Štítky