Omán Air otevře novou linku do italského Milána

28.05.2010 - USA & KanadaLetecká společnost Oman Air plánuje se zimním letovým řádem zahájit pravidelné lety do Milána. Nová destinace byla v uplynulých dnech prezentována na veletrhu cestovního ruchu Oman Travel Mart (OTM). Oman Air plánuje čtyři týdenní rotace, které budou provozovány letounem Airbus A330.

„Jsme rádi, že můžeme zahájit naši novou linku do Milána, v pořadí náš 41. cíl a devátý, který jsme představili v letošním roce,“ uvedl Peter Hill, výkonný ředitel Oman Air.

Milánské letiště Malpensa bude teprve pátým evropským letištěm, na které létá společnost Oman Air. V současnosti společnost provozuje lety do Londýna, Paříže, Frankfurtu a Mnichova.

Společnost vznikla v roce 1981 jako Oman Air Services, jež se zaměřovala na nepravidelnou přepravu. Samotný Omán v té době participoval na multinárodním dopravci Gulf Air. V roce 1993 pak aerolinie začala již jako Oman Air provozovat pravidelné lety. V 90. letech společnost vybudovala síť linek v oblasti Perského zálivu (Dubaj, Abu Dhabi, Kuvajt, Doha) a na indický subkontinent (Bombaj, Chennai, Trivandrum). Nový impuls k rozvoji Oman Air přineslo v roce 2007 vystoupení Ománu z Gulf Air. V tomto roce společnost otevřela nové linky do Německa a Francie.

Témata