Oman Air obnovil pravidelné lety do Ruska

08.12.2022 - Asie & AustrálieNárodní letecká společnost Sultanátu Omán obnovila 2. prosince své pravidelné lety do Ruska, které byly přerušeny během pandemie koronaviru. Oman Air v současnosti létá na lince z Maskatu do Moskvy-Šeremetěva třikrát týdně, od 26. prosince je plánováno navýšení frekvence až na čtyři lety týdně. Všechny lety jsou provozovány letouny Airbus A330-300, které mají kapacitu 230 cestujících s 26 sedadly v business class a 204 místy v ekonomické třídě.

Airbus A330-300 společnosti Oman Air (foto: Mark Harkin/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Oproti minulosti změnil Oman Air v Moskvě letiště a jeho lety přistávají na Šeremětěvu. Před vypuknutím pandemie koronoviru společnost létala na letiště Domodědovo.

Ceny zpátečních letenek do Maskatu začínají na ceně 985 eur (23 930 korun), v době Nového roku jsou ceny samozřejmě vyšší. Web Oman Air neumožňuje platby letenek kartami ruských bank. Zájemci o koupi letenek mají kontaktovat místní cestovní kanceláře. Podle ruských turistických webů se jedná o dočasný problém, na jehož řešení se pracuje.

Podle zástupce Oman Air v Rusku citovaného ruskou agenturou RIA se letenky prodávají velmi dobře. Za krátkou dobu prodeje se podařilo do konce ledna všechny lety z poloviny zaplnit. Vedle samotného Ománu rezervují Rusové také letenky do dalších destinací s přestupem v Maskatu. Největší zájem je o Thajsko, Srí Lanku a Zanzibar. Společnost chystá smlouvy s ruskými touroperátory o zajištění bloků sedaček na svých letech.

Témata