Oman Air se stane v roce 2024 členem aliance Oneworld

27.06.2022 - Asie & AustrálieVloni ohlášený vstup blízkovýchodní aerolinie Oman Air do globální aliance Oneworld byl odsouhlasen na výročním zasedání aliance v katarském Dauhá za účasti ředitelů všech členských leteckých společností. Ománský dopravce má nyní dva roky na to, aby dokončil potřebné integrační procesy a byl schopen bezproblémové spolupráce v rámci aliance s ostatními členskými aeroliniemi.

Sponzorem vstupu Oman Air do Oneworld je společnost Qatar Airways, jejíž generální ředitel Akbar Al Baker je v současnosti předsedou této aliance.

Dohodu o vstupu Oman Air podepsali Abdul Aziz Al Raisi, šéf Oman Air (druhý zleva) a Rob Gurney, ředitel aliance Oneworld (druhý zprava). Dohoda byla podepsána během výročního zasedání IATA v Dauhá (foto: Oman Air)

S dokončením vstupu a plným členstvím budou moci využívat zákazníci Oman Air řadu výhod členství v alianci. Cestující s věrnostním programem Sindbad ománského dopravce budou moci sbírat míle u všech členských aerolinií, stejně tak je budou moci proměnit na letenky u těchto dopravců. Pro samotný Oman Air to bude znamenat posílení prestiže a díky spolupráci s členy aliance také získání dalších cestujících.

Vstupem Oman Air posílí aliance Oneworld dále svou pozici na Blízkém východě, kde má již dva členy, společnosti Qatar Airways a Royal Jordanian. Díky vstupu Oman Air přidá aliance do své sítě několik nových cílů v Ománu a také v Bangladéši (Čitágáon).

Oman Air v současnosti provozuje celkem jedenáct Boeingů 787 Dreamliner, dva verze 787-8 a sedm 787-9 (foto: Oman Air)

Společnost Oman Air vznikla v roce 1993 z Oman Aviation Services, jež létaly vnitrostátní lety a zajišťovaly další letecké činnosti. V průběhu 90. let se aerolinie zaměřila na vybudování sítě pravidelných linek v oblasti Perského zálivu (Dubaj, Abú Dhabí, Kuvajt, Dauhá) a dále na indický subkontinent (Bombaj, Čennaí, Trivandrum). V roce 2002 otevřela společnost první linky na africký kontinent (Káhira, Dar es Salaam, Zanzibar). Důležitým mezníkem bylo v roce 2007 zahájení dálkových letů do Londýna a Bangkoku. V roce 2015 Oman Air převzal svůj první Boeing 787 Dreamliner. Společnost v současnosti provozuje celkem 50 letadel Airbus a Boeing (A330-200/300, B737-800, B737-900ER, B737 MAX 8 a B787-8/9), se kterými létá do 50 destinací.

(foto: Oman Air)

Témata