Oman Air je novým sponzorem fotbalového klubu Chelsea FC

10.07.2023 17:08 - Asie & AustrálieFotbalisty Chelsea FC bude v příštích třech letech sponzorovat letecká společnost Oman Air. Ta podepsala s anglickým fotbalovým klubem minulý týden sponzorskou smlouvu a stala se tak oficiálním leteckým partnerem tohoto klubu. Jedná se vůbec o první sponzorskou smlouvu, kterou tato aerolinie uzavřela s klubem hrajícím v britské Premier League.

Představení spolupráce s Oman Air ve fotbalovém klubu Chelsea FC (foto: Chlesea FC)

V rámci zahájení spolupráce a oslav 30. výročí zahájení provozu Oman Air představila společnost speciální livery Boeingu 787-9, které bude propagovat klub Chelsea. Ománský dopravce spolu s oznámením sponzoringu zveřejnil na sociálních sítích vzhled letadla. To by mělo začít létat s tímto livery na linkách s cestujícími do konce letošního roku.

Livery Boeing 787-9 propagující anglický fotbalový klub (foto: Oman Air)

Oman Air je národním leteckým dopravce Sultanátu Omán. Společnost vznikla v roce 1993 z Oman Aviation Services, jež létaly vnitrostátní lety a zajišťovaly další letecké činnosti. V průběhu 90. let se aerolinie zaměřila na vybudování sítě pravidelných linek v oblasti Perského zálivu a dále na indický subkontinent. V roce 2002 otevřel Oman Air první linky na africký kontinent. Důležitým mezníkem bylo v roce 2007 zahájení dálkových letů z Maskatu do Londýna a Bangkoku. V roce 2015 společnost převzala svůj první Boeing 787 Dreamliner. V příštím roce se má Oman Air stát členem aliance Oneworld.

Témata