Oman Air obnoví pravidelné lety do Paříže

29.10.2021 - Asie & AustrálieLetecká společnost Oman Air s novým zimním letovým řádem obnoví své pravidelné lety z Maskatu do Paříže. Linka na letiště Charlese de Gaulla bude provozována třikrát týdně letounem Boeing 787-9 Dreamliner s 279 sedadly ve třech třídách (business, premium economy a ekonomická třída).

Boeing 787-9 společnosti Oman Air (foto: Md Shaifuzzaman Ayon/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Na trase mezi Paříží a Maskatem mají Oman Air od minulého týdne novou konkurenci. Ománské hlavní město je jednou z nových destinací zimního letového řádu Air France. Francouzský dopravce nově létá do Maskatu třikrát týdně rovněž s Dreamlinerem. Podle dat serveru Flightradar24 je nová linka provozována s mezipřistáním v Dubaji.

S linkou do Paříže bude Oman Air létat během zimní sezóny 2021/22 do čtyř evropských cílů. Již dříve společnost obnovila své pravidelné lety z Maskatu do Londýna, Mnichova a Milána-Malpensy. Společnost oznámila, že během zimy navýší frekvence na svých linkách do Salála (Omán), Kolomba, Čennai a Zanzibaru.

Omán otevřel své hranice 1. září 2021 pro očkované návštěvníky. Ti při příjezdu musí předložit negativní PCR test a mít nainstalovanou v telefonu ománskou sledovací aplikaci. Další podmínkou je mít pojištění, které kryje případné onemocnění koronavirem.

Témata