Air France zahájí na podzim dálkové lety do třech nových destinací

05.07.2021 - EvropaLetecká společnost Air France pokračuje v úpravách své sítě a rozšiřuje nabídku letů do dovolenkových destinací. Francouzský dopravce začátkem tohoto měsíce odhalil první novinky ve svém letovém řádu pro zimní sezónu 2021/22. V průběhu října a listopadu aerolinie otevře tři nové dálkové linky operované z pařížského letiště Charlese de Gaulla.

Ostrov Zanzibar láká turisty svou exotikou a nádhernými písečnými plážemi (foto: klimentgrozdanoski/Pixabay)

První novinkou je zahájení pravidelných letů do Zanzibaru v Tanzanii. Lety budou provozovány od 18. října dvakrát týdně letounem Boeing 787-9. Nebude se však jednat o samostatnou rotaci, ale o prodloužení stávající linky do Nairobi v Keni.

Další novou destinací v zimním letové řádu bude Kolombo na Srí Lance. Opět se nebude jednat o prodloužení stávající linky, a to z Paříže do Male. Letouny Air France mají v Kolombu pravidelně přistávat od 1. listopadu. Linka bude provozována třikrát týdně letounem Boeing 787-9.

Třetím novým cílem, který společnost Air France oznámila, bude Maskat v Ománu. Nová linka bude provozována od 31. října třikrát týdně letounem Boeing 787-9.

Na lety do Zanzibaru, Kolomba a Maskatu nasadí Air France letouny Boeing 787-9 (foto: Air France)

Vedle nových destinací počítá Air France s navýšením počtu letů na některých svých linkách. Od 3. listopadu tak dopravce posiluje své lety z Paříže do Dubaje, kam bude létat pětkrát týdně a na linku nasazovat Boeing 777-200.

Dále společnost reaguje na silnou poptávku zákazníků a posiluje lety do Papeete ve Francouzské Polynésii. Od 3. listopadu bude Air France vypravovat z Paříže do této destinace pět rotací týdně obsluhované letounem Boeing 777-200. Lety jsou provozovány s mezipřistáním v Los Angeles.

Jachetní přístav v Papeete (foto: © Rémi Jouan/Wikimedia Commons - CC-BY-SA-2.5)

Dále společnost plánuje navýšení počtu letů do Miami. Od 31. října bude Air France do největšího města na Floridě létat až 12x týdně s letadly Boeing 777-300 a Airbusy A350.

Air France upozorňuje, že oznámený letový řád se může ještě změnit, některé lety podléhají získání potřebných povolení od místních úřadů. K dalším změnám může dojit v souvislosti s epidemiologickými opatřeními reagujícími na šíření epidemie koronaviru. V brzké době má Air France představit svůj kompletní zimní letový řád 2021/22.

Témata