Krátce: Virgin Atlantic Airways, Buta Airways a GOL Linhas Aéreas

27.11.2021 - KrátceLetouny britské letecké společnosti Virgin Atlantic Airways od 20. listopadu pravidelně přistávají na Bahamách. Nové spojení z londýnského letiště Heathrow do Nassau je provozováno dvakrát týdně letounem Boeing 787-9. Z Nassau letoun dále pokračuje do Montego Bay na Jamajce. Nové spojení konkuruje lince British Airways, které nabízejí šest týdenních rotací do Nassau obsluhovaných letounem Boeing 777.

Virgin Atlantic Airways začaly pravidelně létat na Bahamy (foto: Virgin Alantic Airways)

Ázerbájdžánské nízkonákladové aerolinie Buta Airways nově nabízejí lety do Saúdské Arábie. 26. listopadu společnost zahájila lety z Baku do Dammánu a Rijádu. Linka do Dammánu je provozována dvakrát týdně, do Rijádu se létá jednou týdně. Obě linky jsou operovány letounem Embraer 190 pro 106 cestujících. Buta Airways, které jsou dceřinou společností Azerbaijan Airlines, jsou virtuálními aeroliniemi.

Buta Airways - Embraer 190 (foto: Alex Pigariev/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Brazilské nízkonákladové aerolinie GOL Linhas Aéreas oznámily obnovení pravidelných letů do USA. Od května 2022 budou opět létat z hlavního města Brasilia do Orlanda a Miami. Každá z linek bude provozována čtyřikrát týdně letouny Boeing 737 MAX 8 pro 176 cestujících. Obě destinace na Floridě společnost zařadila do své sítě v listopadu 2018. Kvůli současné pandemii koronaviru byl provoz na obou linkách přerušen v březnu loňského roku. GOL uvedly, že plánují rovněž obnovit pravidelné lety z Manausu a Fortalezy na Floridu.

Boeing 737 MAX 8 brazilské nízkonákladové aerolinie GOL Linhas Aéreas (foto: GOL Linhas Aéreas)

Témata