Krátce: UTair Express, Edelweiss Air a Transaero Airlines

31.05.2014 - Krátce



Ruská společnost UTair převzala ve čtvrtek svůj první letoun Suchoj Superjet 100 (RA-89033). Stroj o kapacitě 103 cestujících nese barvy nové značky UTair Express. Letoun má být nasazen do komerčního provozu v průběhu června na linkách z Ufy. Celkem aerolinie objednala celkem šest letadel Suchoj Superjet 100.

Nový Suchoj Superjet 100 v barvách UTair Express (foto: UTair)

Švýcarská letecká společnost Edelweiss Air zahájila lety z Curychu do Havany a Las Vegas. Obě linky, které jsou plánovány jako celoroční, jsou zatím provozovány jednou týdně letounem Airbus A330-300. Linka do Havany je náhradou za dosavadní spojení do kubánského letoviska Varadero. Podle šéfa aerolinie Karla Kistlera bylo Las Vegas vybráno za cíl na základě zvýšeného zájmu cestujících. Curich je po Londýnu a Paříži třetím evropským městem, které má přímé letecké spojení s Las Vegas.

Otevření linky Edelweiss Air v Las Vegas (foto: Edelweiss Air)

Ruská společnost Transaero Airlines nasadí poprvé své Boeingy 747-400 na vnitrostátní linky z Moskvy do Chabarovsku, Sankt Petěrburgu, Soči a Vladivostoku. Na lince z Moskvy-Vnukovo do Sankt Petersburgu bude “Jumbo Jet” létat od 21. června do 13. září 2014 čtyřikrát týdně. Na linkách do Vladivostoku a Chabarovsku, které jsou operovány z moskevského letiště Domodědovo, budou B747-400 létat denně. Transaero je jedinou ruskou aerolinií, která provozuje Boeingy 747 pro přepravu cestujících.

Upoutávka Transaero Airlines na lety Boeingu 747-400 mezi Moskvou a Sankt Petěrburgem (foto:Transaero Airlines/Facebook)

Témata