Krátce: Turkish Airlines, Royal Air Maroc a Kish Air

19.10.2016 - KrátceTurkish Airlines dočasně pozastavily své pravidelné lety do Basry, Nadžafu a Sulajmáníje. Pozastavení letů je dáváno do souvislosti se zahájením ofenzívy irácké armády za osvobození města Mosul, které je v rukou tzv. islámského státu. V den zahájení ofenzívy došlo také ke zrušení letů do Bagdádu a Erbilu, nicméně nyní jsou linky do těchto dvou měst provozovány beze změny.

Letoun Royal Air Maroc na letišti v Casablance (foto: YoTuT/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Část stevardů a letušek Royal Air Maroc vstoupila včera nečekaně do 48 hodinové stávky, která je reakcí na neúspěch jednání o zvýšení platů, příplatků za noční práci a vyplácení cestovních náhrad. Podle vedení společnosti je stávka nelegální. Kvůli stávce musel marocký dopravce včera zrušit své lety do Alžíru, Conakry, Freetownu, Monrovie, Džiddy, Lisabonu, Paříže a Štrasburku. Dnes byly zrušeny lety do Dakaru, Lagosu, Bejrútu, Bordeaux, Kodaně, Montpellieru a Paříže. Royal Air Maroc nabízí všem cestujícím na letech mezi 17. a 21. říjnem bezplatnou změnu letenky. Při zpoždění letu kvůli stávce o více než tři hodiny mohou cestující požádat společnost o přesměrování na jiný let, změnu rezervace nebo plnou refundaci letenky.

Ve flotile iránské aerolinie Kish Air se nově objevil letoun Airbus A321 (UR-CPH). Společnost si jej pronajala formou ACMI pronájmu od ukrajinských Dart Airlines. A321 se připojí ke dvěma letounům A320, které si společnost pronajala na jaře od Jordan Aviation. Dále Kish Air provozuje tři Fokkery 100, čtyři MD-82 a čtyři MD-83. Základny má společnost na ostrově Kiš a v Teheránu.

Témata