Krátce: Turkish Airlines, Air Montenegro a Sky Alps

04.07.2022 - KrátceTurkish Airlines obnovily 30. června pravidelné lety z Istanbulu do Lipska/Halle. Linka je provozována pětkrát týdně letouny Boeing 737-800. Turecký dopravce pozastavil linku do Lipska po vypuknutí pandemie Covid-19. Turkish Airlines zahájily pravidelné lety do Lipska v roce 2012. Od letošního května společnost rovněž opět létá sezónní linku mezi Lipském a tureckou Antalyí.

Přivítání prvního letu obnovené linky Turkish Airlines na letišti v Lipsku (foto: Mitteldeutsche Flughafen)

Air Montenegro plánuje od polovina července létat charterové lety do Egypta a Saúdské Arábie. Mělo by se jednat o lety z černohorského hlavního města Podgorice do Káhiry a Rijádu. Společnost je bude operovat letounem Airbus A320 pronajatým od chorvatské aerolinie Trade Air. Lety jsou určeny pro klienty egyptské a dubajské cestovní kanceláře. Černá Hora ve snaze přilákat turisty z těchto zemí dočasně zrušila vízovou pro občany Egypta a Saúdské Arábie.

Italská regionální aerolinie Sky Alps zrušila plánované sezónní lety do Mariboru na severu Slovinska. Pravidelné chartery měly být provozovány hned ze tří italských měst, a to z Bolzána, Neapole a Pisy letounem De Havilland Dash 8-400 pro 78 cestujících. Lety byly nabízeny v rámci balíčků s pobytem ve Slovinsku, zájemci si však mohli zakoupit i samostatné letenky. Prodej letenek a zájezdů zůstal za očekáváním, a tak se Sky Alps rozhodly celý projekt letů zrušit. Letiště Maribor tak bude i během letošního léta bez výraznějšího leteckého provozu.

SkyAlps - De Havilland Dash 8-400 (foto: De Havilland)

Témata