Krátce: Transaviabaltika, Oya International Airlines a Wizz Air Abu Dhabi

14.09.2021 - KrátceLitevská regionální aerolinie Transaviabaltika zvítězila ve výběrovém řízení na zajištění letů mezi Helsinkami a městěm Savonlinna na jihovýchodě Finska. Společnost zajistí provoz linky mezi oběma městy v závazku veřejné služby od října 2021 do prosince 2024. Hodnota kontraktu činí 5,7 milionů eur. Transaviabaltika nabídla ve výběrovém řízení nejnižší cenu. Státní agentura Traficom obdržela celkem sedm nabídek, které splňovaly podmínky řízení.

Transaviabaltika provozuje také letouny Let L-410 (foto: Anna Zvereva/Wikipedia Commons - CC BY-SA 2.0)

V Libyi se chystá na start chystají opět Oya International Airline. Do její flotily míří 21 let starý Airbus A330-200 registrace 5A-OSA, který začátkem září přeletěl z Istanbulu do Káhiry. Letoun dříve létal u společnosti Onur Air. Informace o startu této aerolinie se objevila již v roce 2019. Tehdy společnost plánovala převzetí jednoho letounu Bombardier CRJ900.

Wizz Air Abu Dhabi rozšířily své nízkonákladové lety na Blízkém východě o další novou linku. Od 9. září společnost létá ze své základny v Abú Dhabí do Bahrajnu. Linka je provozována třikrát týdně letounem Airbus A321neo. Bahrajn se stal již 32. destinací v síti Wizz Air Abu Dhabi. Ceny jednosměrných letenek začínají na 129 dirhamech (zhruba 750 korun).

Přivítání Airbusu A321neo společnosti Wizz Air Abu Dhabi na letišti Bahrain International (foto: Bahrain Airport)

Témata